Kirjaesittely asiallisen rauhallinen, sekä varovainen.
Kirjan sanoma oli proosaa, ja vain nukeilla leikkivä tyttö aisti tuskan.
Isä siivoili essu päällä, ihmeellistä.
Paikalla n 350 ihmistä.
Kes.
Pauliina Rauhalan
7
2887
Vastaukset 7
- y-vl
Kesitas oletko Pauliinan isän kaveri? Olen ymmärtänyt että olette samalla suunnalla vaikuttamassa, jos en vallan erehdy. Pauliinan isä on Pertti Telkki ex-vl-pappi ja ex-vl-puhuja. Kuulemma jättänyt vl-uskon 1992 jos en nyt väärin muista.
Pauliinan miehen isä on vissiin Niilo Rauhala, joten perinyt varmaan miehensä isältä niitä runollisuuden taitogeenejä, joita kuulemma tuossa hänen kirjassaan ilmenee.Olen, molempien, näin olen ymmärtänyt.
Kaunis tyttö säänsä nähden. Isän sisko on Kempeleen eläkkeelle jääneen Timo Riihimäen vaimo, jonka lestadiolaisuutta en ole havainnut useaan vuoteen.
Heillä on fiksuja lapsia, joista ainakin yksi on pappi.
Kes.- perhetuttujani...
Kesitas kirjoitti:
Olen, molempien, näin olen ymmärtänyt.
Kaunis tyttö säänsä nähden. Isän sisko on Kempeleen eläkkeelle jääneen Timo Riihimäen vaimo, jonka lestadiolaisuutta en ole havainnut useaan vuoteen.
Heillä on fiksuja lapsia, joista ainakin yksi on pappi.
Kes.Mitä se helluntailahkon klovni valehtelee. Riihimäen vaimo on aina ollut uskomassa, toisin kuin sinä tonttu. Tukan värjäys on ollut hänellä aina luonnollista ja mitään muuta sinä pelle et hänestä erotakaan.
Sulle nauraa variksetkin, myös telkin pera ,:D - aali eelto
perhetuttujani... kirjoitti:
Mitä se helluntailahkon klovni valehtelee. Riihimäen vaimo on aina ollut uskomassa, toisin kuin sinä tonttu. Tukan värjäys on ollut hänellä aina luonnollista ja mitään muuta sinä pelle et hänestä erotakaan.
Sulle nauraa variksetkin, myös telkin pera ,:DTaitaa kes jutella itsensä kanssa ...
- säälittävää...
aali eelto kirjoitti:
Taitaa kes jutella itsensä kanssa ...
Niinpä, sairas tyyppi...
- naurava varis
perhetuttujani... kirjoitti:
Mitä se helluntailahkon klovni valehtelee. Riihimäen vaimo on aina ollut uskomassa, toisin kuin sinä tonttu. Tukan värjäys on ollut hänellä aina luonnollista ja mitään muuta sinä pelle et hänestä erotakaan.
Sulle nauraa variksetkin, myös telkin pera ,:DPuhuko kes Timosta, ei vaan huulia maalaavasta, iltapäivä- tansseja harrastavasta vaimosta.
Kenelle varis nyt nauraa??
Varsikin lukee tarkemmin.
Onko Riihimäki mennyt hellareihin?
Kamalaa?
- Onko taivasosuus men
Eikö tansseissa käyvä voi olla uskovainen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1181630
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit1111222- 101216
- 681134
Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi561006Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k591004Onko sinulla vihan tunteita
Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.131906Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a418870- 76849
Naisen kimppuun lenkkipolulla
Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant64802