Tervehdys!
Onko kukaan muu huomannut karkkipusseissa tosi paljon vaihteluja? Lempi karkkini jonka olen varmistanut mieheni kanssa gluteenittomaksi valmistajan sivuilta onkin saanut uuden merkinnän saattaa sisältää vehnää. Aikasemmin pussissakaan ei ole lukenut sitä ja olen onnellisesti mässännyt useammin kyseistä karkkia. Onko muillekkin käynyt tälläisiä? Miltä valmistajalta?
Karkkipussit!
tipi1
1
264
Vastaukset
- MJK.
Tämä on aivan normaalia, tuotteiden reseptit saattavat muuttua, tuoteseloste on luettava aina, vaikka ostaa samaa tuotetta.
"Saattaa sisältää vehnää" teksti on tarkoitettu vehnäallergisille, vehnä on tuotteessa olevaa epäpuhtautta ja sitä on todella vähän, eikä joka paketissa. Minä ainakin syön tuotteita jossa teksti "saattaa sisältää vehnää"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1477416Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam1815324Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.154474KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa74118Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk753884Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,293434Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on122941Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1042837Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,672385Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1042245