Minulle tehtiin torakoskopia kuukausi sitten, en ole vieläkään toipunu siitä. Kivut on kovat ja panadolia on pakkko syödä. Onko muilla vastaavaa kertokaa ?
Pleuran talkitus
4
573
Vastaukset
- sairas
Kerron vielä tuosta, pleuranestettä poistettu jo viisi kertaa. Joka kerta noin 1500 milliä, kokeita otettu syytä ei ole löytynyt. Viimeksi ,kun kävin keuhkolääkärillä sanoi tää on mysteriö ei löydy mitään mikä voi tehdä tuota nestettä !
- Minttu11
Reilu kaksi viikkoa sitten tehtiin torakoskopia. Ajattelin, että kolmen viikon sairauslomalla ehdin tehdä kaikkea mukavaa. Toisin kävi, kivut vasemmalla puolella edelleen kovat, unettomia öitä useita takana. Vasemman puolen puutumistakin ajoittain, ei kiva. Kolmea eri särkylääkettä syön, ei tunnu nekään auttavan.
- kokeilla voi
En nyt osaa muuta neuvoa kuin että ottakaa kokeiluun c-vitamiinia isot annoksiet ainakin 1.-2 gr ja kaksi kertaa päivässä .Kokeilkaa myös vahvaa b-vitamiinia kuurina kuukauden.
- Talkki mummo
Kylki on edelleen tunnoton, ei kait sinne vain olisi jäänyt mitään. Välillä tuntuu kuin neula olis siellä tuikkii kovasti, hermot tässä taitaa kohta mennä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942593- 196990
- 55782
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti120713- 54608
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?15526- 51525
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52494- 40494
- 55485