Nokia Lumia 625 ei siis löydä Black-päivitystä. Sanoo, että puhelin on ajan tasalla, vaikka 625 on olemassa Black-päivitys. DNA on liittymänä, jos se jotenkin liittyy.
Nokia Lumia 625 ei löydä Black-päivitystä :I
apua_tarvitseva
19225
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Tarkista onko siinä on tuo päivitys sen asetuksista.
Ei ollut, luki Lumia Amber.
Viimeisin päivitys tässä kännykässä on numeroa 3046.0000.1328.1001.
"DNA on liittymänä, jos se jotenkin liittyy."
Saattapa hyvinkin liittyä. Jos luurisi on DNA:lle brändätty, niin päivitykset ovat operaattorikohtaisia. Eli operaattori ensin hyväksyy ja mahdollisesti modifioi kyseistä päivitystä, ennen kuin se tulee jakeluun, Siinä prosessissa kuluu n-määrä aikaa.
DNA Super Prepaid, eli ei siis ole mitenkään brändätty (kai??? Liittymä hankittu R-kioskilta)
Silloin tuskin johtuu siitä. Ostitko tuon DNA kaupasta?
Expertiltä.
Ei näytä vieläkään löytävän päivitystä. :I
.. eikä vieläkään :I
No just.
Asetukset -> lisätietoja
eikö siinä muka lue jo että Lumia Black?
DNA liittymä ei liity asiaan mitenkään, Suomessa ei ole 625-operaattorivariantteja. Mutta jos sinulla sattuu olemaan esim. hollantilainen Vodafone-variantti tai filippiiniläinen Smart-variantti (ne tosin tuskin edes toimisi DNA-liittymällä), niin niihin ei ole vielä Blackia saatavilla.
Katsoin ja ei lue. Lukee edelleenkin Lumia Amber.
Ja ookei, kiitos tiedosta.
Eikä vieläkään .... :I
mitä tässä nyt on tosiaan tehtävissä?
Hae nokian/windowsin sivuilta, siellä Se Black odottaa, onko asetukset niin että lataa automaattisesti,
entä muisti
On
Muistia on 2,92 gt käytettävissä puhelimen muistissa
wlan yhteys ja puhelimen muistia riittävästi niin lumia black kyllä löytyy
Wlan-yhteys on omasta takaa, puhelimen muistista en sitten tiedä, onko liian vähän.
2,92gt muisti riittää
Mm ei siltikään löydä päivitystä. Pitäisikö mennä Expertiltä kysymään josko tietäisivät mikä mättää. Pystyykö he päivittämään jotain kautta kännykän siellä..? Koneen kautta tai jtn..?
Periaatteessa puhelimen pitää löytää black koska se on saatavilla kaikille,oletko sammuttanu sitä välillä,resetointikin vois olla yks keino eli palauttaa se tehdasasetuksille ja sen jälkeen kokeilla uudestaan kun ms tili on puhelimessa,jos mikään ei auta niin eiköhän expertin pojat saa sen vaikka koneella päivitettyä tai kattovat missä mättää
Kiitos neuvoista, olen sammutellut mutta ei ole auttanut niin kokeilen resetoimista.