pcoistarkotuslaittaa digipiuhan kautta vahavariin mikä kaapeli?
optinen kaapeli mikä on toslink?
kummastuttaa toslink
8554
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
koittakas jelapta
Etkö ole kuullut hakukoneista?
itselläni ainakin oli tietsikan kaiutin linjasta (vihreä) stereon RCA liittimiin piuha ja hyvin toimi...
Jos on mahdollisuus optisella vetää niin käytä sitä, jos rca niin käytä sitä, vaikka kuuloke liitännästä / rca stereoon.
Toslink on sellainen valokaapeli. Jos äänikortista ja vahvistimesta löytyy Optical liitännät, niin niiden väliin piuha.
https://www.brucetambling.com/w/images/3/36/Spdif_coaxial_optical.JPG
Tollanen kaapeli:
http://dx.com/p/toslink-cable-2m-21917?r=34774240
http://dx.com/s/toslink
Tuolta DX:ltä tulee ilman postikuluja, toimitus kestää reilut pari viikkoo. Saat seurantakoodin kun tilaat yli $15 edestä.
eu alueelta tulee loppupeleis halvemmaks
Jep, EU-alueelta voi tilata ilman tulleja (yli 20€ ostoksistakin)
http://www.amazon.co.uk/XO-Digital-Optical-2m-Premium/dp/B002NLWD5O/ref=as_li_tf_tl?ie=UTF8&tag=wenn-21
Ja tulee postikuluitta kun tilaa yli 25£:n edestä.
Ja nopea/varma toimitus. Noin viikos tulee, parhaimmillaan jopa seuraavana päivänä (ilmainen toimitus on joissakin kuriiri).