Auttakaa - Astmako ?

apua kaivataan

Juoksin tänään cooperin ja kurkkuni oli täynnä limaa. Lisäksi hengitykseni oli tavattoman raskasta vain liikuntasuorituksen aiheuttamaksi.

Aloin miettimään, että kaikki ei ole kunnossa. Uloshengitykseni on pihissyt jo pitkään. Lisäksi rinnan alueella on tuntunut "ahtaalta". Esim haukoteltaessa on tunne, että en saa koskaan hengitettyä kunnolla.

Nukkuessano minulla on hengityskatkoksia (tyttöystäväni mukaan). Kuorsaan äänekkäästi.

Kaikki viittaa astmaan, mutta olen kuitenkin elänyt niin, että en ole ajatellut tai tiedostanut mahdollista astmaa.

Voitteko kertoa mikä olisi lievin lääkitys millä saisin ongelman hoidettua.

Varsinaista astmakohtausta en ole koskaan saanut. Mutta kun nyt mietin asiaa niin ei minun hengittäminen ole täysin normaalia.

Olkaa ystävällisiä ja auttakaa. Kertokaa millä miedolla lääkkeellä mahdollisen tulehduksen keuhkossa saataisiin kuriin ja ongelma hoidettua.

En varmaankaan tarvisi mitään avaavaa lääkettä ? Vai tarvisinko ? Vai onko se pelkästään niille, joilla on astmakohtauksia ?

6

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • kansanterveys.

        Triggerpiste.

        Noita on kroppa täynnä.

        Googleella löytyy tietoo ja hierojiakin löytyy.


    • kansanterveys.
    • Testaamalla selviää!

      Kvht-altistus aiheuttaa mm. astman kaltaisen lievän laaja-alaisen tulehduksen keuhkojen limakalvoilla. Ja syntymekanismi on sama, oli aiheuttaja kemikaalit, kvht-altistus, jne. Se onko sinulla astma diagnosoitavissa riippuu siitä joko tulehdus aiheuttaa astman kriteerit ylittävät arvot.

      Tuon tulehduksen saat parannettua noilla 1.L-a, 2.L-b ja 3.Bif hyötybakteereilla ja huomaa sellainen seikka että, kun rupeat parantamaan tuota keuhkojen tulehdusta niin samalla vahvistat omaa vastustuskykyäsi! Vältä ANTIBIOOTTIA!
      Testit ja hoito-ohjeet löydät linkistä:
      http://pappasmurffi.nettisivu.org/

    • Silicium

      "Voitteko kertoa mikä olisi lievin lääkitys millä saisin ongelman hoidettua".
      VOIN!
      Suomalaiset eivät tiedä, kuinka TÄRKEÄÄ on OIKEA hengitys.
      Lue minun verkkosivua
      http://www.toivonhengitys.com
      Proper breathing is the King of the life.
      Almost all people should know the fundamentals of breathing and the IMPORTANCE of breathing, but, unfortunately, most of them do not know that, because, such wisdom is not presented in the public media or taught in schools.
      And not presented/taught for the simple reason that the global "medical mafia" did not want to reduce their profits from the sale of tablets and health”CARE” services.
      As a result, the present time, people with usual breathing - 15 to 20 times per minute (7,5 – 10 liters), means that they ALL breathe WRONG! … So 95% of the world's population needs my website, even if they do not know about it YET!
      Health care needs people who are ill.

      Real life is such that the health care needs people who are ill. And thanks to modern health care is why we have more and more sick and fat people.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      26
      2466
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      114
      2096
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      121
      1749
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      45
      1577
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1507
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1075
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      124
      1059
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      975
    9. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      967
    10. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      959
    Aihe