Mieltäni on jäänyt vaivaamaan sellainen pikku seikka meidän edesmenneessä "suhteessamme", että merkitsinkö sinulle kuitenkaan yhtään mitään?
Itse ainakin palauttelen mieleeni toistuvasti niitä meidän yhteisiä, vain meidän kahden välisiä juttuja.
Juu-u. Olen varmaan dorka, kun roikuskelen ajatuksissani menneisyydessä, mutta minulle ne ovat jotain nykyistä elämääni suurempia asioita.
En varmaankaan tule koskaan vastausta kysymykseeni saamaan, enkä tule sitä koskaan irl kysymään.
...Eiköhän tämä tästä, ajan kanssa tasoitu.
Itse ainakin palauttelen mieleeni toistuvasti niitä meidän yhteisiä, vain meidän kahden välisiä juttuja.
Juu-u. Olen varmaan dorka, kun roikuskelen ajatuksissani menneisyydessä, mutta minulle ne ovat jotain nykyistä elämääni suurempia asioita.
En varmaankaan tule koskaan vastausta kysymykseeni saamaan, enkä tule sitä koskaan irl kysymään.
...Eiköhän tämä tästä, ajan kanssa tasoitu.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Merkitsit.
Merkitsit silloin joskus. Sitten sinusta tuli ilkeä ihminen, joka halusi vain hyötyä minusta. Ei se ole rakkautta. Älä siis ihmettele miksi tein ratkaisuni.
En ole koskaan ollut ns. ilkeä ihminen. Ajattele, kuinka olen muka hyötynyt sinusta. Olen aina vain tuntenut vilpitöntä rakkautta sinuun ja helliä tunteita. Mitä olisin hyötynyt?
Sitten et ole hän. Toivottavasti saat kysymyksiisi vastauksen oikealta henkilöltä.
jos olisit hän ni enemmä ku mikää
kannattaa kysyä ihan suoraan häneltä kuka on ajatuksesi ryöstänyt.
Täällä palstalla on minulle rakas mieshenkilö. Täällä on myös paljon väärinkäsityksiä.
Jos todella rakastat minua, niin onhan tämä nyt naurettavaa ettei kumpikaan voi mitään sanoa ja koko juttu menee näin.
Rakkauttahan tämä jo on. Miten tunnistettaisiin toisemme varmasti ni voitais sopia jotakin.. Niin kauan vatvottu, että....
Kuinka kauan olet ollut täällä?
Miten kauan me olemme tunteneet?
Aloitan, olethan minun M?
Olet sekaisin, jos kuvittele"tunnistavasi" jonkun täältä. Mikset puhu suoraan ja juttele kasvotusten vaan täällä muka "keskustelet "hänelle. HERÄÄ UNESTASI RUUSUNEN.
Menneessä "suhteessa"? Siis olitte parisuhteessa ja yhteiset jutut läheisempääkin tutustumista? Tarkentavia päivän kokemuksiin liittyen.
Hän on edelleen se ainoani...
Merkitset paljon, aina kun ollaan tunnettu oot merkinnyt. Enemmän kuin uskot, tuntuu että välität vähemmän kuin toivon. Mokasin kesällä oma virhe, siitä lähtien melkosen tiukalla pipo. Ota yhteyttä! (;
Merkitsit aikanaan, et ollut koko maailmani mutta teit pienen säväyksen ja seksi oli nautinnollista. Siihen se sitten jäikin.
Hän on tähänastisen elämäni hämmentävin kokemus, en ole koskaan ennen kokenut tunteita sellaisella voimakkuudella !...
Sama juttu. Tosin maton ihanilta ajatuksilta ja ainutkertaisuudelta vetää alta se, että se oli kiellettyä rakkautta.
et voi saada vastausta muuta kuin itseltäsi... tämäkin täällä on kyselyä itseltä, mutta on sekin tärkeää, ymmärtää toisen merkitys itselleen.... ja haluat täällä sen ilmaista, koska et hänelle halua sitä sanoa... se on vähän surullista