kohtaamaan hänet ja vain hänet. Ajaisikohan minut pois tai huutaisi...en tiedä, mutta minä rakastan häntä liikaa pystyäkseni olemaan toivomatta...
Mietin miten onnistuisin
jotenkin
11318
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hommahan riippuu tilanteesta. Rohkaise mielesi ja tee jotain ihan tavallista ensin. Sellaista mitä ei vielä voi tulkita väärin. Harjoittele niillä. Ja sit kun alkaa tuntumaan helpommalta kohdata toinen, niin voit arvioida tilanteen uudelleen.
yllättävänkin pienellä vaivalla. kirjoita selkeä ja tunnistettava viesti hänelle olettaen että et sitä muualle pysty/uskalla kirjoittaa. niin yksinkertaista se on. ei ole pakko rynniä mihinkään suuntaan mutta asioiden pitkittäminen ja vatkaaminen epätietoisuuden ja väärinkäsitysten palstalla ei ole oikea ratkaisu. se ei vain ole oikein toista kohtaan.
Mikään ei voi varmistaa sitä, että henkilö edes lukee viestiä jostain palstalta. Pitäisi lukea, pitäisi tunnistaa itsensä, pitäisi tunnistaa vielä kirjoittaja.
Moni muu voi kyllä lukea ja tekeytyä vastaamaan muiden puolesta.
Kyllä kannattaa viesti laittaa ihan suoraan sen henkilön puhelimeen, että epätietoisuus loppuu, täällä ei kannata muuta kuin keskustella teemaan liittyvistä tilanteista.
ole todistusta tarpeeksi että vastaako hän siihen hyvin tunnistettavaan viestiin vai ei. jos viesti on hyvä asiallinen ja selkeä niin se oikea henkilö kyllä vastaa siihen myös asiaankuuluvalla tavalla jos näitä lukee. on taas ihan turhaa spekuloida tuollaisia. jos ihmisestä ei vain muuhun ole kuin spekuloimaan niin silloin jokainen tietää että ei hän ollut minkään vaivan arvoinen.
JOS näitä lukee, kirjoitat itsekin.
Et sinä voi tietää, vastaako oikea henkilö vai väärä henkilö. Etkö voi tietää edes, vastaako väärä henkilö tahallaan vai vahingossa luullen olevansa oikea henkilö.
Kirjoittaja, jolle taas kenen tahansa vastaus on hyvä, kunhan vastauksessa on haluttu sisältö, ei ole minkään arvoinen tosiaan.
tulee ilmi sellaista dataa jonka vain se toinen henkilö voi tietää niin eiköhän hän silloin vastaa. mutta jos ei niin silloin hän ei todennäköisesti lue näitä tai häntä ei kiinnosta. siinä ainakin pääsee helpoimmalla. mutta usein niinkuin nyt henkilöt eivät tahdo niin tehdä koska haluavat elää valheessa tai sitten eivät tahdo paljastaa itseään täällä. toisinsanoen tahtovat jatkaa pelaamista.
Toi on niin totta, kuka näistä viesteistä otta yhtään mitään tolkkua, mikä on kenellekin ja kaikki omiii itelleen viestit, jotka ei edes ollut just hänelle, kun ei nimillä kirjoitella kuitenkaan.
Mutta jos se ihminen ei lue näitä mutta on silti kiinnostunut. Musta tuntuu että sun oma kiinnostus on aika olematonta jos haluat uskoa tälläiseen palstaan. Tai vaikka hän joskus olisi täällä hän ei aina lue jokaikistä ketjua.
Näkeehän sen tällaisilla palstoilla, että ihmiset yrittävät miltei väkisin sovittaa itseään aloituksiin. Joten data, jonka muka vain tietty henkilö tietää, on jonkun kolmannen silmissä data, jonka hän tunnistaa itselleen. Ja neljännen ja viidennen.
Minusta ihmiset, joiden asenne "kaipaamaansa" ihmiseen on pelkästään negatiivinen ja alentava, saisivat vähitellen mennä itseensä.
Hänkin varmasti toivoo, ja odottaa jotain sinun suunnaltasi tapahtuvaksi. Toimi rohkeasti, asetu hänen tielleen, soita, laita viesti, huhuile, vislaa, tööttää, ilmaise, että sulla on asiaa juuri hänelle, ja vain hänelle.