jos joku hylkää häneltä tulleen kaveripyynnön hänellä on oikeus parkkeerata hylkääjän profiiliin ja toistaa pyyntöjä loputtomiin. Jos hänelle sanoo että lopeta, hän ei ole ymmärtävinään ja jatkaa toimintaansa. Häirintää sellainen mielestäni on ja kun tiedän jonkin jo lähteneen suomi24 stä samaisen takia niin näyttäisi ettei kaikki ruuvit ole jollakin paikoillaan.
Millähän oikeudella sitä jotku luulee, että
kyllästynyt
599
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
nyt menee joteskin ohi, onkohan sinulla oikea palsta? Toivottavasti toiset ovat enemmän kärryillä problematiikastasi.
Sinähän voit tortua tuon nikin, senjälkeen hällä ei ole pääsyä profiiliisi eikä lähettää sinulle viestejä ja pyyntöjä.Etkö osaa käyttää profiiliasi,kun tullaista valitat.
Kyllä halutessaan naamansa sinne saa riippuen miten yksityisyysasetukset on asettanut.
lähetä viesti osoitteella [email protected] kerro oma nikkisi sekä sähköpostiosoitteesi ja viimeisin kerta, jolloin tämä "kaveri" otti yhteyttä, tietysti mainitset hänen nikkinsä.
"kaverin" torjuminen käy näin helposti.
1. Mene sen kaverin profiiliin
2. Oikeassa ylänurkassa vaaleansinisellä pohjalla on erilaisia toimintoja mm. (x) Torju käyttäjä. Klikkaa sitä, niin eroon pääset heti tuosta "kaverista".