Uusi nimi palstalle

Omistusasunto vs vuokra-asunto sodat
158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sehän on ihmisen elämän tärkeimpiä valintoja. Asut omassa ja maksat omaa lainaasi ja lopulta ei lainaa ollenkaan. Toinen vaihtoehto on asua vuokralla ja maksaa isäntäsi lainaa. En minäkään näe paljon järkeä väitellä tästä itsestään selvästä asiasta, mutta vuokra-asumisessa on joitakin näennäisiä lyhyen tähtäimen etuja, jotka pimentävät tuhnuksi kutsuttujen ihmisten järjen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä järkeä tässä on kirjoitti:

Omistusasunto vs vuokra-asunto sodat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu