Palm Beach Club, Playa de las Americas

Kaikki kokemukset ja erityisesti tuoreet olisivat kovasti tervetulleita Palm Beach Clubista Playa de las Americasissa. Ainakin sijainti näyttäisi olevan loistava..
5399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

2011 joulukuussa olimme 2 aikuista ja 2 nuorta ja huoneistomme sijaitsi 11 kerroksessa, joten näköalat olivat parvekkeelta makeat. Parveke oli tilava ja siitä näkyi suoraan rannalle. Hotelli sijaisi aivan rannassa, ainoastaan tuo rantakatu oli välissä. Allasalue oli isohko, vesi sopivan lämmintä. Ihmiset vaan kävivät varaamassa tuolit itselleen heti 8.30 kun allasalue aukesi, vaikkeivat sitten tulleet mestoille kuin vasta iltapäivällä. Paljon oli Brittejä. Allas siivottiin joka aamu ja oli siisti alue. Ison altaan lisäksi alueella oli lasten allas ja 2 poreammetta. Meillä oli 2 mh huoneisto ja ainoa moite oli keittiön sijainti, joka oli kapealla käytävällä heti kun huoneeseen saavuttiin. Muuten makkarit ja olohuone palveli meidän tarpeita hyvin. Sisääntulon puolelta oli hieno näköala: Teiden huippu kohosi suoraan edessämme. Huoneisiin mentiin toiselta puolelta hotellia ja kaikki parvekkeet sijaitsivat altaalle / merelle päin. Henkilökunta oli ystävällistä ja avuliasta. Allaspyyhkeet sai ilmaiseksi ja ne sai vaihtaa kerran / 2 viikossa. Mitään panttia ei maksettu, veloittavat kuulemma luottokortilta jos kaikkia ei palauta (15 e / pyyhe). Ravintolassa oli ohjelmaa joka ilta, tosin kävimme siellä vain kerran katsomassa Queen esityksen, joka oli loistava. Samoja esiintyjiä näytti olevan eri päivinä eri hotelleissa / ravintoloissa.

Kopioin tämän keskustelun tuolta aiemmilta sivuilta. Omani se kuitenkin on..
Laita tuohon keskusteluhakuun hotellin nimi, niin saat aika hyvin myös sitä kautta selville. Meidän matkasta on 2 vuotta..


Hotellilla oli kauppa sekä konditoria josta sai aivan ihania täytettyjä patonkeja sekä makeita leivonnaisia joita oli mukava syödä välipalana altaalla.

Äänestä

ihan kamala hotelli. Ainakaan aamupalaa ei kannata ottaa!! Sängyt kovia kuin kivet. Ilmastointi ei käytössä talvikuukausina. Suihkuverhot oli homeisia yms yms......

Äänestä

Hotellinne viereistä katua ylös MAGMA-keskusta melkein vastapäätä on ruokapaikka EL COMERO, hyvin suosittu espanjalaistyylinen pienehkö ravintola. Maukas ja edullinen mielestäni. Kokelkaapa!

Äänestä

Kuinka pitkä matka hotellilta on Los Christianokseen?

Äänestä
  • Reipasta kävelyä noin 15 min. Tarkemmin voi ja kannattaa katsoa Googlen "katukartalla" sillä mekin katsotaan aina hotlan lähinurkat jo Suomessa valmiiksi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Loma lähestyy kirjoitti:

Kaikki kokemukset ja erityisesti tuoreet olisivat kovasti tervetulleita Palm Beach Clubista Playa de las Americasissa. Ainakin sijainti näyttäisi olevan loistava..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu