Miten olette selvinnyt peliveloista?

20000e pelivelkaa!!!

Pelivelkaa on 20000e asuntolainaa 200000e! Nyt saa loppua pelaminen.Pahinta täsä on et miten kertoa vaimolle tässä elämäntilanteessa on ollut kaikkea joten en ainakaan vielä voi kertoa! Varasin pankkiin ajan jotta saisin kaikki vipit pois!! toki olen jo ottannut jousto/täsmäluottoa pankista et saa nähä miten käyy.Haluaisin kuulla muitten tarinoita miten selvitä kiitos! JUuu idiootti oon

7

681

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vähennä kulut minimiin.ruuassa voi säästää, autoilusta,ylimääräiset laskut lehti/puhelin/tvplus/pankkitilit. Jousto luottoN voi nostaa 30000e euroon ei hätää.

    • Ex vaimosi

      Talo myyntiin ja nostat panoksia, kyllä se siitä.

      • Kell onni on...

        Joo ja jos kokeilluista peleistä ei voittanut mitään, kannattaa kokeilla uusia pelejä. Joku niistä aina jotakin voittaa. Kaikki eivät ole häviäjiä lotossakaan.


    • expertti3

      VITTU ÄLÄ PELAA noi kaks oli varmaan RAY:N omia Suomi24 expertttejä

    • ville5

      Tutkimuksissa on havaittu häiriöitä peliriippuvaisten aivojen palkitsemisjärjestelmissä. Syy peliongelmaan saattaa aiheutua aivojen palkitsemisjärjestelmän liian nopeasta ja voimakkaasta aktivoitumisesta.

      Peliriippuvuuksiin erikosituneita psykoterapetteja löydät täältä:
      https://www.vastaamo.fi/psykoterapia/peliriippuvuus

    • elias83

      Hei!
      Olin itse sellases tilanteessa, että 50 000€ velkaa puolisolta salassa. Meillä silloin yksi lapsi ja vaimo raskaana. Ahdistus valtava ja elämänhalu kateissa ainakin kahden vuoden ajan. Tuli mietittyä päässään useasti melko synkkiä ratkaisuja, kerran jopa ase kädessä. Kävin pohjalla ja siitä läpi.
      Nyt asiat paremmin kuin koskaan! Pankista hain ison lainan jolla maksoin kaikki vipit yms pois. Nyt maksan lainaa takaisin pikavauhtia. Puoli vuotta pelaamatta, kiitos GA-ryhmän ja oman tahdonvoimani. Annan sinulle yhden neuvon: KERRO tilanteen laita vaimollesi! Jos odotat, niin siihen ei koskaan tule "sopivaa" tilannetta, vaan se hetki on nyt. Tiedän tarkalleen kuinka ajattelet sielä pääsi sisällä, kaiken laiset "kyllä minä tästä omin voimin" , "kun ehkä yhden suuremman voiton saan, niin maksan velat ja lopetan" -ajatukset pyörii mielessäsi. Olen ollut housuissasi, noin niinkuin kuvainnollisesti :) tule kaapista ulos ja selviät voittajana! Tämä kriisi mikä siitä seuraa tekee susta vahvemman ihmisen. Suosittelen myös liittymistä GA-ryhmään, vertaistukiryhmästä löydät ainoat ihmiset jotka oikeasti tietävät mistä puhut.
      Tsemppiä tulevaan!

    • Muista tämä!

      RAY, PAF jne kaikki muut ulkolaisetkin pelipaikat ovat vain ja ainoastaan rahankeruuta varten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      139
      3156
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      70
      2190
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      10
      2147
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      70
      1866
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      155
      1682
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      24
      1566
    7. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      10
      1273
    8. Pesäpallo rulettaa

      Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy
      Tampere
      3
      1133
    9. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      75
      1085
    10. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      80
      1031
    Aihe