Oletteko kokeilleet Ovestinia, Vagifemia, Repidinaa tms alapään "kunnostukseen?" Onko apua vai onko vain rahanhukkaa? Itse olen kokenut puutumista ja kirvelyä em. tuotteiden käytössä :(
Mikä puikko parhain?
Xirppana
93204
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ihmeellinen sivuoire sinulla. Oisko paikat päässeet jo liian kuiviksi ja menee aikaa, ennen kuin tasoittuu limakalvosi kuntoon. Olen käyttänyt Vagifemiä ja toimii hyvin. Jos unohtelen, tunnen alapääni, koska se alkaa kuivua jotenkin.
En usko, epäilen allergiaa. Vagifemistä sain migreenin, en heti mutta muutaman viikon kuluttua alkoi olla :( joten luomuna nyt mennään toistaiseksi, ja ehkä niin hyväkin!
Kaikista on kokemusta. parhaiten minulle sopii Ovestin puikot. Ne auttaa virtsa oireisiin, ja kuivuuteen. 2 puikkoa vaan viikossa laitan.
Vagifem aiheutti päänsärkyä ja rintojen turvotusta ja aristusta ja Repidina ei paljoa auttanut kun siinä ei ole estrogeeniä yhtään.
Kirvely ja puutuminen voi johtua siittä että limakalvot ovat tosi ohuet ja kuivat!!
Ja niitä pitää käyttää ensin se pari viikkoa ennenkö alkaa auttamaan.
Olen kokeillut kaikkia, itselleni on auttanut parhaiten Pausanol voide. Noin kolmesti viikossa laitan asettimella. On lisäksi edullisin.
Vagifemiä minäkin olen käyttänyt 10 vuotta ja kaksi kertaa viikossa ihan ok tuote.
Vagifemiä olen käyttänyt kaksi vuotta, myös sen kaksi kertaa viikossa. Toiminut on. Alkuun kesti kyllä jonkin aikaa, ennen kuin vaivat alkoi helpottaa.
Vagifem oli kyllä siistein laittaa, mutta aiheutti harmillisen migreenin. Nyt laitan kerran viikossa Ovestinia, ja mietin sitten jatkoa ja toivon, että tämä riittäisi pitkään, en ole vielä kovin "vanha":)
Aloitin Ovestin puikoilla ja tuli kova kirvely ym. pakko mennä suihkuun keskellä yötä sen vaivan kanssa. Yritin vaan jatkaa ja lopulta pakko luovuttaa. Sitten kuulin, että jollekin puikot ei sopineet. Ostin sitten Ovestin voidetta ja ei mitään kirvelyä ym. Sillä olen nyt mennyt 4 v. ja limakalvot ihan hyvässä kunnossa. Tosin syön säännöllisesti myös tyrniä, joka vaikuttaa limakalvoihin myös. Puikoissa siis lienee jokin ainesosa joka aiheuttaa tosi inhottavan kirvelyn.
Kiitos vinkistä! Otin myös käyttöön nyt Ovestin voiteen (kahdesti viikossa) ja on onneksi siistimpi käyttää, kuin puikot eikä tullut "poltetta" alavatsan seutuun. Ilmeisesti puikoissa on jokin sidosteaine, joka ei sovi meikäläiselle (Pausanol-puikkoja olinkin käyttänyt eikä Ovestin).
Vagifemiä en uskaltanut jatkaa erikoisen päänsäryn ilmaannuttua.