ivermektiiniä pian jo

hippula

KUKA eläinlääkäri suostuisi antamaan oikean annoksen ivermektiiniä sisältävää läákettä 1/4 laimennettuna kolme kertaa ja 10 päivän välein.
Saan vaan 1/9 ja kolme kertaa ja kahden viikon välein.
Se ei todellakaan auta niinkuin olen kasvattajien kertomuksista oppinut. Hiiri on edelleen huono. Ja maksoi lähes sen 100 kun mukana tuli jotain haavanhoitoainetta.
Pitääkö ajantilauksessa sanoa jo heti etukäteen, että saako 1/4 laimennosta ja jos ei saa, niin sanoa, että menen sitten muualle hoidattamaan. Ja minneköhän menisi.

5

1141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hiirumamma

      tjaa-a.. missäpäin olet?? kysele hiirifoorumilta jos joku osaisin sanoa sun suunnalla olevan hyvän lääkärin. mulla on iveä muistakseni yksi ruiskullinen, oikein laimenettuna, olen uusimaalla.

    • Hippula

      Olen lueskellut sitä foorumia. Me myös uusimaalla. Helppo kulkea keskustaan tai tarpeentullen Tikkurilaan tai itiksessä. Kantakaupungissa olemme. Junat ja metrot kulkee. :)

    • hiirumamma

      no itse olen täällä riksun lähistöllä, mihin tarkoituksen se ive sitten tulisi? Mahdatko nyt puhua tästä korvanrapsutustaudista, kun vähän siltä kuullostaa?

    • hippula

      en osaa sanoa mitä korvanrapsutustautia taas meinataan. Hiirelle tulee aina lisaä eri pahenevia oireita ja varmaan ne tuntuu oudoilta niistä jotka ovat ivermektiineillään hemmotelleet het alkuunsa.. korvien välissä takaniskassa on kutissut ja naama alunperin. ja selkä. monet hoitaneet jo tuossa vaiheessa kuntoon. Mutta pahenee vaan. Nyt selässäkin entistä isompia pahempaa rupea, Vaikka ihastuttava HOITO muka on kesken ja kaiken pitäisi olla happy end.
      Minun pitää kysyä illalla kaverilta mikä paikka on riksu.

      On meillä ollut frontlinekin , mutta se ei lopettanut ongelmia.

      Kuienkin pitäisikö laimea idioottihoito-ohjelmamme vetää ensin loppuun, joka on 10pv:n sijasta 2vkvälein! loppuu ensiviikon aikana.Hiiri voi olla jo kuollut se ei ole fiksun näköinen näky. Olen velkaa sille pätkän elämää terveenä ennen kuolemaa.
      Tämä nykyhoito ei siis kertakaikkiaan auta . siksi unohdetaanko meidän ylilaimea pellehoito aivan kesken vai vedankö sen ensiviikkoon asti loppuun asti ja tavataan jossain. riksupaikassa. sitten ensiviikon lopussa tai jälkeen.
      Riksu varmaan riihimäki..

      --------Elämässä totta on kaikki mitä lääkärit, poliisi ja Valio sanoo---

    • hiirumamma

      Juu, tarkemmin hyvinkää :) Tuota, tuo kuullostaa korvanrapsutustaudilta, meillä siis on menty ihan ääripäähän kun ei OIKEA ivermektiini hoitokaan auttanut. Eli karvat lähti, iho lähti, sitten nahka ja hiirut oli vereslihalla. Mies keksi hoitaa niitä suihkelaastarilla (ihmisille) ja pesemällä ne joka päivä, mikä helpotti kutinaa. Eka lääkäri joka tutki hiiret, sanoi että ive tuskin tulee auttamaan, eikä se auttanut (10pvn välein 3x) Joten; veimme hiiret kunnon ell:lle joka totesi hiirillä olevan hiiva (eli sieni), ja antoi antibiootteja ja haavoihin voidetta, ja nyt näyttää hiirut menevän paranemaan päin :) meillä siis monta kertaa mietin lopetusta, mutta sitten ei annettu periksi ja hiirut selvisivät pahimman yli :) Rapsutusvaiheen jälkeen meillä alkoi hiirille tulla paiseita.

      Että näin :) jos hoito nyt saa hiiret täysin hyvään kuntoon, niin julkaisen lääkkeet sekä hoitotarinan hiirifoorumilla :) Kun kyse EI OLE LOISISTA, vaan hiivasta. Meillä maksoi n. 70e hyvällä ell.asemalla kahden hiiren tutkinta ja näytteenotto. Toki on järkevää miettiä santsaako niin paljon hiireensä, takeita ei tietty ole paraneeko otus ja onko sillä nimenomaan tuo hiiva. Ell ei osannut sanoa, että onko hiiva aiheuttanut tuon kutinan, vai onko se ilmestynyt kutinan seurauksena. Ja mahd. syitä hiivan tulemiseen on esim. autoimmuunisiaraus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      179
      5655
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      103
      5594
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      186
      4583
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      51
      4023
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3910
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      31
      3556
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      129
      1320
    8. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      18
      1275
    9. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      17
      988
    10. Jotenkin tämä

      tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭
      Ikävä
      33
      950
    Aihe