Minä ajoin viime viikolla kolme vuorokautta kaverin kortilla. Vain neljän tunnin unet joka päivä, ja taas mentiin. Näin sitä kusetetaan poliisia.
Ajoin kolme vrk,tta kaverin kortilla
paskalakin kusetus
10388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tyhmyyden huippu koko tapaus,,Ihan vaan muistin virkistämiseksi,,oletko niitä valittajia jotka eivät saa mielestään tarpeeksi palkkaa( kuulut siihen joukkoon joka on mielellään kuseksinut omille kengilleen ajatuksella,,kuhan,,korjaan kunhan saa ajaa vaan ei se palkka,viirejä lasi täyteen,kromia,pillu/ kulmavaloja,ja koppiin yöksi vaikka vaan kädelle) vai oletko oikeasti tyhmä ja ajelet ajan kuluksi ylipitkää päivää,,no oikeasti ajoit tunnin yli ja sitten veit jaakko jakoautosi tallin pihaan ja menit bussilla omaan kotiin jännittämään kakkareikä jäykkänä,, IDIOOTTI KEHTAA EDES KIRJOITELLA TOIVOTTAVASTI VIIKATEMIES LEIKKAA TEILLÄ PÄIN ENSIN SATOA,,
Ja hommasta selviää huomautuksella vain siinä tilanteessa että kaverin kortti ollut koneessa reilusti ennen työvuoron alkua, ja et ole välillä sitä ottanut pois....
Tällöin se siis menee erehdyksestä... että unohdit laittaa kortin perään ja auto ei siitä ilmoittanut, koska edellisen kortti oli myös koneessa
Nyt taas ajan omalla kortilla, ja käytän tarvittaessa kaverin korttia. Ainakin yöaikaan ajamisessa.
Niin ajat jollain vanhalla vessalla missä ei digipiirturia eikö? Toivottavasti kaltaisesi mulkut kärähtävät!
On se kummaa että jollekin voi kuorma-autolla ajaminen olla noin tärkeää. Ei ihme että kuljetusalan porukka ei nauti mitään järjen jättiläisten leimaa.
Minä ajelin noin viisikymmentä vuotta verokirjalla ja nyt saan saman kuin te kovalla työllä, muistakaa että teidän lapsuus hupenee ihan yllättäen.
Noin tiedoksi että oma lapsuus on taakse jäänyt yli 30 vuotta sitten.
Sinä olet jo ikäihminen muttei silti sinulle ole mieleen tullut miten typerää on myydä elämänsä ja terveytensä rekankopissa elämiseen?! Ja vielä typerämpää on tehdä siinä sivussa tietoisesti rikoksia! Ja tyhmimmät apinat vielä kyselevät netistä apua miten lakia voisi vielä enemmän rikkoa!
ihanaa
Toivottavasti ajoit tarpeeksi halavalla sitten kans. Kokeile pystytkö ajaan 5vrk putkeen.
Ei muutakun turvallista matkaa....
Eihän tuo ole poika minkään. Ite ajoin 4vrk:tta putkeen, ja eväinä oli höyrymakkaraa!