Kenelle niitä banneja heittelet, kun taas tuli ip-bannit. Onneksi ohitin ne vaihtamalla ip:n.
Luotsi, yritäppäs vähän katsoa
5
80
Vastaukset
Ylläpito vastaa ip-banneista. Vieläpä harvinaisen huonosti, ilmeisestikin.
- huonoa ylläpitoa
Huonostihan se bänni silloin on hoidettu jos häirikkö kiertää sen vain vaihtamalla ip-osoitteen. Ylläpidolla pitäisi olla tehokkaammat keinot ennaltaehkäistä saman häirikön touhut estämällä joka ainoa ip-osoite, minkä häirikkö käyttöönsä ottaa.
Melkein olisi parempi kun niitä bännejä voisi jaella luotsi, koska luotsihan se on ensimmäinen joka häiriköintiin pääsee palstalla mitenkään puuttumaan.
Liikenteessä häiriköinnistä tulee rankkarina sakko, sitten seuraava askel on väliaikainen ajokielto ja kun oikein tunaroi niin lähtee ajokortti. Ehkä palstalla tarvittaisiin joku vastaava porrastettu rangaistusasteikko, jonka loppupäässä on ikuinen porttikielto 2 viikkoa päälle.
- Windows 8
Meni luultavasti ihan oikeeseen osotteeseen. :)
- se on valta joka..
Jos kyseessä ei ollut pissakakkapostaaja niin todennäköisesti bannit annettiin taas liian helposti. Palsta-Putineilla on vaarana nousta keltainen neste päähän.
- 1q2w3e
"Meni luultavasti ihan oikeeseen osotteeseen. :) "
Eiköhän se ip nyt sitten ole jollain muulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi564446Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal854137- 703598
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak963520Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1102557- 352388
- 372272
- 242269
- 382249
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k232134