MINKÄ NIMISIÄ LÄÄKKEITÄ PSYKIATRI ON MÄÄRÄNNYT KYSEISEEN
SAIRAUTEEN?
Kuinka pitkään yhtäjaksoisesti olette käyttäneet? Millaisia mg-määriä?
Onko paras apu terapia vai lääkkeet?
Mitä lääkkeitä?
2
218
Vastaukset
- sitti
Minua kiinnostaisi myös. Mutta mitä näitä palstoja olen lueskellut, niin monennimistä lääkettä on määrätty, millä perusteella sitten lääkäri milloinkin lääkkeen valitsee, tiedä häntä.
- 3 lääkettä
Itselläni menee Escitalopram Actavis, Xanor ja Lyrica. Aikaisemmin oli vielä lisäksi Ketipinor, mutta sen sain jätetyksi pois.
Lyricaa menee maksimimäär eli 4 x 150 mg / vuorokausi
Xanoria 2-3 x 0,5 mg
Ja tuota kolmatta yksi tabletti aamuisin sellainen normaaliannos, en nyt muista määrää.
Tuo kolmen lääkkeen kombinaatio toimii aika hyvin, mutta ilmeisesti Lyrica on se, joka välillä väsyttää jonkin verran.
Lyricaa kokeilin vähentää, mutta tuli niin ikävät oireet, että palasin takaisin alkuperäiseen määrään.
Olen sitten syönyt lisäksi jotain treeniboostereita / stimulantteja, joilla voi kompensoida tuota väsymystä, koska töitäkin pitää jaksaa tehdä. Pelkkä kahvi ei riitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi564426Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal834115- 703578
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak963500Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1102527- 352368
- 372252
- 242249
- 382229
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k232114