Hoihai

Onko nurmeksessa romaneita paljon? Mitä mieltä heistä olette? Itsellä on sekä huonoja että hyviä kokemuksia.
8299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Nykyisin taitaa olla vain kirjastossa,mutta en ole innostunut lukemisesta.

Äänestä

Palauta ajoissa romaanit kirjastoon.

Äänestä

Tarkoitin mustalaisista? Romaani on teos, romani ei .

Äänestä

Ohan täällä se uus kirjakauppa porokylässä siellä niitä varmaan jonki verran on...ja sieltä voit ostaa kotiisikin ihan oman romaanin..

Äänestä

Suurin osa kunnon kansalaisia. Mutta eräs Ruotsista muuttanut romani, oliko se Henri tai Henry teki tuttavalleni källin: oli vuokralaisena mutta jätti viimeisen vuokran jätti maksamatta mutta piti itsellään Kelan asumistuen ja kai se on saanut sos.toimistolta myös avustusta. Kai voi sanoa että kyseessä on lievä petos? Juukaan oli kuulemma muuttanut.

Äänestä
  • se on varmaan saanut töitä sieltä

    Äänestä

Epäilenpä että painaa pitkää päivää, tekee kolmen miehen työt.

Äänestä

Varmaan mennyt vuolukivi firmaan töihin ja nyt 2-3 vakituista saa loparin jos tekee kolmen miehen työt!
Nurmeksen romanit on kunnon porukkaa, ei voi moittia.
Mutta tää Henkka , siihen ei voi luottaa jos jättää vuokransa maksamatta vaikka on saanut rahat siihen yhteiskunnalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


piikutiitu kirjoitti:

Onko nurmeksessa romaneita paljon? Mitä mieltä heistä olette? Itsellä on sekä huonoja että hyviä kokemuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu