Miten pitää toimia jotta saisi masennuslääkkeet/rahoittavia tinnituksesta johtuvaan ahdistukseen ja paniikkiin? Kouluterveyslääkärin kauttako vai suoraan lääkärin puheille?
Miten täysi-ikäisenä voin saada masennuslääkkeet tinnitukseen?
1
149
Vastaukset
- kohtalotoveri1
Mikä tahansa reitti toimii, siis koululääkärille, terveyskeskuslääkärille tai yksityiselle. Ihan helposti lääkkeitä ei saa, vaan lääkäri haluaa nähdä kuulotestien tulokset, tinnituksen häiritsevyyskyselyt jne. Tavalliset lääkärit eivät tunne tinnitusta tarpeeksi, eli saat tod.näk. lähetteen korvalääkärille. Voit tietysti mennä suoraankin yksityiselle korvalääkärille, ja vieläpä sellaiselle joka on erikoistunut tinnitukseen.
Vasta kun lääkäri ymmärtää taustasi ja tilanteesi, saat tarvittavat lääkkeet. Ja voihan olla että on vielä tavallisia konsteja kokeilematta, joilla tilanne saadaan haltuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121629
- 1051175
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381071- 49969
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni50854- 127853
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240838Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?70735Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178709Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu55699