Olen hionut itseäni ehjäksi edellisen rakkauden kolhujen jäljiltä. Paikannut ja vahvistanut. Hitaasti kerännyt voimiani. Raottanut taottua häkkiä sydämen edestä ja vain jotta ehkä joskus jonain päivänä saisin sinua rakastaa.
Naiselta miehelle
Aurra
3179
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olet liian hidas.
Tekstisi voisi olla sanasta sanaan minun kirjoittamaani.
Toivottavasti nyt ei ole vielä myöhäistä. Huomasin sinut. Katseemme yhä useammin kohtasivat. Mutta olin vasta helvetistä vapautunut, en ollut valmis mihinkään.. En ollut vielä ehjä. Nyt olen. Autathan minua lähestymään sinua, tutustumaan sinuun, jotta jonakin päivänä saisin sinuun rakastua.
Toivotaan että aloittajalla on nyt onni myötä ja se oikea ihminen löytyy ja hän kohtelee sinua kuin kukkaa kämmennellä. :)
Kannattaa muistaa että vastoinkäymis kasvattaa ja virheistä pitää oppia. Se laajentaa elämänkatsomusta ja oppii arvostamaan asioita uudessa valossa.
Toivotaan hyvä prosessisi jatkuu ja pidän peukkuja sulle :)