parikin hyvää vaihtoehtoa. luulisi että tauko olisi auttanut. mutta eihän se.
väärin kuitenkin valitsen ja satutan joko itseäni tai muita. itseäni luultavasti ainakin.
miksi pitää ihastua vääriin ihmisiin. tai olla osaamatta näyttää tunteitaan oikeille henkilöille.
väärin kuitenkin valitsen ja satutan joko itseäni tai muita. itseäni luultavasti ainakin.
miksi pitää ihastua vääriin ihmisiin. tai olla osaamatta näyttää tunteitaan oikeille henkilöille.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Teet niin tai näin, ole jokatapauksessa rehellinen kaikille! Jotakin varmasti sattuu, mutta epärehellisyys satuttaa vielä enemmän! Valinta ei ole koskaan helppoa ja helposti se voi mennä väärin, mutta tehtävä sekin on. Itse olen tilanteessa, missä mietin, onko vastapuoli rehellinen vai ei. Ei sekään kivaa ole.
Oletko harkinnut sitä vaihtoehtoa että Valinnan vaikeus johtuu siitä ettet halua kumpaakaan?
Eli kumpikaan ei ole se mitä haluat loppu pelissä?
Ihastuminen ei ole mikään semmonen asia että se tapahtuu ihmisen sitä haluamatta...
Epävarmuus ja pelko siitä että satuttaa itsensä usein on aika isot asiat mitkä vaikuttaa siihen osaako näyttää tunteita oikeille henkilöille.
Aina jos fantasioi siitä että mitä jos, eli jos se ruoho onkin vihreämpää siellä aidan takana. Se voi johtaa siihen että todennäköisesti menetät sen mitä oikeasti haluisit.
Ihminen työntää niin monia asioita pois mielestään mitkä jatkuvasti pyörii päässä ja mitkä sallii siellä pyörivän. Kyllä niihin voi vaikuttaa itse, kaikki on kiinni siitä miten itse suhtaudut asioihin. Siihen on syynsä miksi ne hormonit käynnistyy ja ihastut toiseen ihmiseen.
Ripaus rehellisyyttä ja suorasukaisuutta veisi todennäköisesti pitkälle.
Ehkä olisi myös syytä hieman tutkiskella itseään että mitä sitä oikeasti kaipaa ja etsii. Ja miksi sitä ihastuu mihin nyt on ihastunutkaan.
Lähes poikkeuksetta ihminen ei tunne ihastuksen kohdettansa, eli se on joko fantasia hänestä johon olet ihastunut ja tietenkin osaksi sitä fyysistä vetovoimaa.
Ihastunut ihminen usein kehittelee fantasioita ja haaveita jotka ovat järjettömiä ja epärealistisia, vastaavat seksuaalisia fantasioita ja unia. (miten edes sellaisien fantasioiden ja odotusten takia voisi mikään suhde toimia)?
Ihastuminen itsessään on kuin humalatila. Aivot ovat niin täynnä hormoneja että päätöksen teko kärsii ja sitä tuppaa tekemään typeriä virheitä joista mahdollisesti on pahojakin seuraamuksia.
Voit lähteä ihan siitä ajatuksesta liikkeelle että haluatko rillutella ja paneskella kaikkea liikkuvaa vai haluatko oikeasti NYT vakavaa pysyvää suhdetta?
Haluatko kokea palavia tunteita niitä humaltumisen tuntemuksia vai oletko valmis oikeaan rakkauteen joka on hiljaista, tasaista välittämistä toisesta ilman suuria tunteen leimahduksia?