Matkakeskukselta diakiin?

Millä bussilla pääsee matkakeskukselta diakiin?
390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Bussi n:o 2:lla päivällä, illalla ja viikonloppuisin bussi n:o 3:lla. Tarjolla on laadukasta Kantamatkojen kyytiä!

Äänestä

Matkakeskukselta pääsee parhaiten diakille kävellen. Tuollaiseen matkaan ei mitään busseja tarvitse, jos ei ole mitään sairautta tai muuta sen tyyppistä estettä liikkumiseen. Sitten mennään salille vartavasten liikkumaan ja pikkumatkat, jossa liikuntaa saisi, ajellaan bussilla. Tai ei liikuta ollenkaan vaan syödään sipsiä ja hampurilaisia ja juodaan kokista isoja mukillisia.

Äänestä
  • Ison laukun kanssa ei viitsi kävellä. Ja melkoisen yleistyksen teit minusta, en kulje bussilla juuri lainkaan vaan kuljen kaikkialle kävellen minne on alle tunnin kävelymatka.

    Kiitos ripaxille asiallisesta vastauksesta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nissa3 kirjoitti:

Millä bussilla pääsee matkakeskukselta diakiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu