Itä-Suomen khat-huume kaupan keskus?
Eihän se mairittele,mutta minkäs teet kun tummaa poikaa tulee jollekkin paikkakunnalle,niin yleensä alkaa sattuun ja tapahtuun.
Ne on muuten melkoisia kilomääriä mitä tulli ja poliisit ovat viimeisen kymmenen vuoden aikana takavarikoineet khattia,mutta silti varmaan jäävuoren huippu.Asiasta ei kuitenkaan paljon puhuta mediassa,johtuneeko sitten siitä että khat-huume liittyy lähes pelkastään somaleihin.Eli siitä syystä vedetään hys hys-linjaa.
Eihän se mairittele,mutta minkäs teet kun tummaa poikaa tulee jollekkin paikkakunnalle,niin yleensä alkaa sattuun ja tapahtuun.
Ne on muuten melkoisia kilomääriä mitä tulli ja poliisit ovat viimeisen kymmenen vuoden aikana takavarikoineet khattia,mutta silti varmaan jäävuoren huippu.Asiasta ei kuitenkaan paljon puhuta mediassa,johtuneeko sitten siitä että khat-huume liittyy lähes pelkastään somaleihin.Eli siitä syystä vedetään hys hys-linjaa.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Sitten kun khat on laillistettu tästä saisi uuden vetonaulan turisteille. Lieksan nimi vaihdetaan Khatistaniksi. Mainosmiehet ja -naiset keksisivät hyviä iskulauseita kuten: Pure khat! Khattia huuleen ja baanalle.
Siitä se nousu alkaa!
Joo eihän sitä tiedä jos tulevina vuosina hyysäysporukka alkaa vaatimaan khatin laillistamista,kun se kuuluu somalien kulttuuriin.
Lieksan nousun avaimet.
Eikös tuo huumeiden laillistaminen ole ihan jonkun muun porukan juttuja???
Coloradossa Fort Morganissa kannabis on laillistettu. Miten lie siellä khat? Saaneeko khatia pureskella vapaasti?
Tulisipa tännekkin makkaratehdas, joka työllistäisi maahanmuuttajat, kuten Fort Morganissa on käynyt?
Helsingissä yhä useammat nuoret pössyttävät pilveä.
Khatistan on parempi nimi kuin nykyinen Kurjistan!
Siinä sitä on kaupunginjohdolla miettimistä,että pitäisikö saada vielä lisää muslimeita paikkakunnalle.Jos entisetkin alkaa olemaan rasite.
miksi lieksassa on somaleita?
you tube.Pulkkinen,ruusu sohw,somaali.
Vastaus löytyy Lieksan demareilta. Käyhän kysymässä.
Lieksan talous vaatii tuottoista bisnestä, jota kuntapäättäjät pystyvät itse hyödyntämään.
Ei sitä kultamunista eli "koneinsinööreistä" saa totuuksia kertoa,joten ei noista khat-jutuista sovi liikaa puhua.
Oletteko koskaan kuulleet kun somali pieraisee?? Ai ette vai ? No en minäkää. On ne sivistynyttä kansaa ne somalit.
En ole kuullut minäkään vaan oletkos sinä Nuusk nähnyt kun somali
pieree ?
Sivistynyttä kansaa ne ovat ja kekseliäitä ,lähettävät haisevia vasta-
lauseita somppulaan vihollisklaanille kännykällä,viime tiistaina lemusi
mähkön puoli kaupunkia niin että täytyi turvautua kaasunaamariin,
kaasusodankäynti on kyllä haisevaa,tietysti täytyy olla kovat hajupommit
kun tuo matka on noinkin pitkä afrikkaan,vaan osa mälleistä taisi räjähtää
täällä lieksassa .
Lieksa monikulttuuristuu oikein vauhdilla! Hakunila taitaa jäädä hopealle.
Ikävä kun ei enää ole uittoa Lieksanjoella. Merenkävijäkansan pojat olisivat varmasti päteviä työmiehiä Metelin erottelulla. Tookinteko Vasikkaniemessä kävisi sujuvasti pienen opastuksen jälkeen. Tosin "saparolle" pitäisi keksiä uusi nimi.
Ei näistä afrikansarven pojista olisi mainitsemiisi töihin,ei veikkoset.
Näitä on koulutettu,kotoutettu,hyysätty ja halattu ja tulos on :Tyhjän
saupi pyytämättäkin!
Kyllä se vain on niin jotta ne ei ole tullut tänne kuin syömään valamiiksi
katetusta pöyvästä,heillä on sanonta:
Meillä äly toisenlainen,,,elättäköön valkolainen !
Palmu on valitettavan oikeassa.
Presidentti MaunoKoivisto ja pilapiirtäjä Kari Suomalainen sen myös totesivat. Kumpikin olivat oikeassa. Yli 20 vuotta on nyt somaleita koulutettu, kotoutettu, hyysätty ja halattu. Tulos on nolla.
On se kummallista ettei ole edes pakolla työllistetty!
Nyt haetaan espanjalaisia ja aasialaisia sairaanhoitajia, thaikkulaisia marjan- ja sienenpoimijoita, viro-ja venäläisiä bussikuskeja mutta vain harva somali kelpuutetaan näihinkään töihin.
Hyysätty on ja halattu on pilalle niinkuin lellitty kakara.
Pankaa ne väkisin töihin! Jos helpot työt ei kiinnosta, lakkauttakaa sosiaaliturvat!
Silloin he joko menevät työhön tai lähtevät maasta!
Se on totta,hyysäyksellä on saatu somalit kuvittelemaan että he ovat täällä kuninkaita,jotka saa tehdä mitä huvittaa.