Lohkolämmitten ja sisätilanpistokkeen asennus PK-seudulla

Sorollisti

Missä kannattaisi asennuttaa PK-seudulla lohkolämmitin ja sisätilanpistoke henkilöautoon? Rengaskeskus näyttää tarjoavan edullista pakettihintaa, mutta on kyseisestä paikasta vähän kehno kokemus, joten onko jotain muuta parempaa tarjolla... :)

5

371

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • adfadfad

      vähän riippuu mistä roikkuu. jos tarkoitat lohkolämmitintä sanan varsinaisessa mieliessä niin takuunalaiseen autoon merkkikorjaamolla. Säteilylämmitin vanhaan autoon jossakin pikkupajalla, ja yleensä tulee yhtä kalliiksi kuin merkkikorjaamo koska opettelevat homman sinun kustannuksellasi. pahimmassa tapauksessa vielä töppäävät ja hajottavat autoasi.

    • sitroen.

      Säteilylämmitintä älä asennuta missään. Se on huijausta koko lämmitin.
      Jos ei lohkolämmitintä voi autoosi asentaa (kaikkiin ei voi), niin asennuta letkulämmitin.
      Se vain pitää asentaa oikein.
      Olen nähnyt tapauksia, että se on asennettu väärin ja kun neste ei ole kiertänyt, niin lämmittimen vastus on kärähtänyt ensimmäisen minuutin lämmityksen jälkeen.
      En osaa sanoa, missä osataan ja missä ei. Normaalilla arkijärjellä ajatellen osaaminen ei ole vaikeaa, mutta kun niitä "asentajia" on joka lähtöön...

    • topelius97

      Itselläni todella hyviä kokemuksia renkeskuksen töistä. Olen suositellut monille ja aina toiminut. Hyvä ja selkeä hinnoittelu. Voin suositella.

      • TarraVeskinseinäs

        Minäkin aina suosittelen omaa autoliikettäni kaikille ja kehun sen palvelua.
        Kilpailevia liikkeitä ja niissä käyviä asiakkaita herjaan suomi24 palstoilla.


      • mahantuoja

        Merkkiliike laittaa ropelit kunnolla paikoilleen!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      268
      1617
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      34
      1499
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      150
      1229
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1037
    5. 136
      1008
    6. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      951
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      933
    8. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      434
      893
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      862
    10. Kesä ja nuorison mopoilu

      Tänään neljä mopoa ajelivat yöllä ihan miten sattuu pitkin kyliä liikenteenjakajan väärältä puolelta hirveää ylinopeutta
      Suomussalmi
      148
      841
    Aihe