Nyt palstan mies kaipaajilla olisi hyvä tilaisuus tehdä kaipauksen kohteeseensa vaikutus! Mikä nostaisi miehen pisteitä paremmin naisen silmässä kuin se että häntä muistetaan jotenkin naistenpäivänä!
La 8.3 naistenpäivä
21
278
Vastaukset
- mitä roskaa
Idioottimainen koko naistenpäivä!!! Miehille pitäisi olla myös miestenpäivä. Miksi naisia pitäisi jotenkin ns. muistaa siitä että ovat naisia, naurettavaa!!!!
- ap.
Mitä vaahtoat? Onhan miehille jo miestenpäivä! täälläkin sitä kovaan ääneen miehille toivoteltiin!
- googleta
KVG
Kansainvälinen miestenpäivä on vuosittainen kansainvälinen tapahtuma, jota vietetään 19. marraskuuta.
Että kyllä se miestenpäiväki on olemassa ihan kansainvälisestikki!
- joo..
Aivan hyvä idea sellaiselle miehelle joka tietää sen naisen haluavan häneltä huomiota. Muussa tapauksessa huomaamattomissa pysyminen voi olla sitä huomaavaisuutta.
- 5+6
Siinä voisi tulla pikapuoliin turpiin, kun kukkakaupan lähetti ilmestyisi hänen ovelleen, ja oven avaisikin frouvan mies.
- sijaiskärsijä
juuri tuon riskin vuoksi kukkakaupan läheteille maksetaan kovaa palkkaa
- ed.
sijaiskärsijä kirjoitti:
juuri tuon riskin vuoksi kukkakaupan läheteille maksetaan kovaa palkkaa
Olenkin miettinyt ammatinvaihtoa :D
- kok mus
Eipä sen mies tiedä keltä se lähetys on tullut ,kun nimettömänä lähettää.
- hyödyttääkö
kok mus kirjoitti:
Eipä sen mies tiedä keltä se lähetys on tullut ,kun nimettömänä lähettää.
Saisko puristettua naisestansa ulos?
- jooeikiitos
Tulisi turpiin ylipäätään jos mies olisi niin sovinisti että kokisi että naisten päivä olisi jokin hemmetin juhla jota vietetään. Kaupallista hömpötystä pahimmillaan.
- Siikru
Hemmottelet hurttaa.
- Jos ukko ei muista
minua naistenpäivänä, niin se on LOPPU sitten. Olen muutenkin täynnä sen piereskelyä.
- 2+1
En tahdo tehdä vaikutusta kehenkään. Ei rakkaus ole toisen manipulointia uskomaan,että olen hyvä tyyppi,jos en ole.
- ei manipulointia
jos teet hyvän teon, olet hyvä tyyppi, ainakin sillä hetkellä.
mikä siinä on suomalisille niin myrkyllistä? - 2+1
ei manipulointia kirjoitti:
jos teet hyvän teon, olet hyvä tyyppi, ainakin sillä hetkellä.
mikä siinä on suomalisille niin myrkyllistä?Hyvä tyyppi tekee hyvää luonnostaan ei päämäärätietoisesti.
- Juuri se olikin
2+1 kirjoitti:
Hyvä tyyppi tekee hyvää luonnostaan ei päämäärätietoisesti.
pointtini, eikö niitä hyviä tekoja voi tehdä noin vaan?
Ja jos ylipäätään haluaa tehdä hyviä tekoja, naistenpäivänä muistaminen on hyvä.
En ole niin kyyninen, että ajattelisin toisella olevan jonkun hirmuisen agendan, jos jotain mukavaa tekisi.
Se ehkä tässä mailmassa mutkallaan onkin. - ja ilahdutankin
Juuri se olikin kirjoitti:
pointtini, eikö niitä hyviä tekoja voi tehdä noin vaan?
Ja jos ylipäätään haluaa tehdä hyviä tekoja, naistenpäivänä muistaminen on hyvä.
En ole niin kyyninen, että ajattelisin toisella olevan jonkun hirmuisen agendan, jos jotain mukavaa tekisi.
Se ehkä tässä mailmassa mutkallaan onkin.Minäkin kannatan toisten ilahduttamista, oli agendaa tai ei.
- päiviä, pyh
Paljon onnea etrogeenihirviöille!
- olet siis
itse mies, ja myös miestä ikävöit?
- ennen aikojaan
Mulla alkoi jo vaihdevuodet, eli ei pelkoa estrogeenihirviömäisyydestä :/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383799Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81845Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44754
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22698- 56697