Nyt palstan mies kaipaajilla olisi hyvä tilaisuus tehdä kaipauksen kohteeseensa vaikutus! Mikä nostaisi miehen pisteitä paremmin naisen silmässä kuin se että häntä muistetaan jotenkin naistenpäivänä!
La 8.3 naistenpäivä
vink vink
21290
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Idioottimainen koko naistenpäivä!!! Miehille pitäisi olla myös miestenpäivä. Miksi naisia pitäisi jotenkin ns. muistaa siitä että ovat naisia, naurettavaa!!!!
No miksi ei? Saatat saada pillua :)
Mitä vaahtoat? Onhan miehille jo miestenpäivä! täälläkin sitä kovaan ääneen miehille toivoteltiin!
KVG
Kansainvälinen miestenpäivä on vuosittainen kansainvälinen tapahtuma, jota vietetään 19. marraskuuta.
Että kyllä se miestenpäiväki on olemassa ihan kansainvälisestikki!
Aivan hyvä idea sellaiselle miehelle joka tietää sen naisen haluavan häneltä huomiota. Muussa tapauksessa huomaamattomissa pysyminen voi olla sitä huomaavaisuutta.
Siinä voisi tulla pikapuoliin turpiin, kun kukkakaupan lähetti ilmestyisi hänen ovelleen, ja oven avaisikin frouvan mies.
juuri tuon riskin vuoksi kukkakaupan läheteille maksetaan kovaa palkkaa
Olenkin miettinyt ammatinvaihtoa :D
Eipä sen mies tiedä keltä se lähetys on tullut ,kun nimettömänä lähettää.
Saisko puristettua naisestansa ulos?
Tulisi turpiin ylipäätään jos mies olisi niin sovinisti että kokisi että naisten päivä olisi jokin hemmetin juhla jota vietetään. Kaupallista hömpötystä pahimmillaan.
Hemmottelet hurttaa.
minua naistenpäivänä, niin se on LOPPU sitten. Olen muutenkin täynnä sen piereskelyä.
En tahdo tehdä vaikutusta kehenkään. Ei rakkaus ole toisen manipulointia uskomaan,että olen hyvä tyyppi,jos en ole.
jos teet hyvän teon, olet hyvä tyyppi, ainakin sillä hetkellä.
mikä siinä on suomalisille niin myrkyllistä?
Hyvä tyyppi tekee hyvää luonnostaan ei päämäärätietoisesti.
pointtini, eikö niitä hyviä tekoja voi tehdä noin vaan?
Ja jos ylipäätään haluaa tehdä hyviä tekoja, naistenpäivänä muistaminen on hyvä.
En ole niin kyyninen, että ajattelisin toisella olevan jonkun hirmuisen agendan, jos jotain mukavaa tekisi.
Se ehkä tässä mailmassa mutkallaan onkin.
Minäkin kannatan toisten ilahduttamista, oli agendaa tai ei.
Paljon onnea etrogeenihirviöille!
itse mies, ja myös miestä ikävöit?
Mulla alkoi jo vaihdevuodet, eli ei pelkoa estrogeenihirviömäisyydestä :/