Home altistus

taas sairastuin

Olen ns. homealtistunut edellisessä työpaikassani ja taas kerran sairastuin kun aloitin uuden työn.
Työpaikalla kertomusten mukaan ei ole home tai muita sisäilma ongelmia ollut.
Mietinkin olenko herkistynyt ns. koneelliselle ilmanvaihdolle, tarkoitan onko ilmanvaihdon mukana tulevat hiukkasetkin jo sairauden aiheuttavia?

Onko kenelläkään kokemuksia sairastumisesta ja niiden aiheuttajista?

1

578

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3Hyötybakteeria

      L-a L-b Bif hyöty-bakteerit käyttöön ja huomioi mm nuo seikat!

      .............jatkuu.
      3. >>>>>>>>>>>>>>>>Kun olet kvht-altistunut, etkä ole käyttänyt limakalvojen kolmea tärkeintä L-a, L-b ja Bif hyöty-bakteereita, niin siirtyessäsi korjattuihin tiloihin jossa korjaus on onnistunut, niin silti saatat oireilla kemikaalipäästöille (maalit, liimat, muovit, jne), vaikka tiloissa ei enää olisikaan kvh-toksiinia!

      4. Kun olet kvht-altistunut, sekä olet käyttänyt limakalvojen kolmea tärkeintä L-a, L-b ja Bif hyöty-bakteereita ja olet siirtynyt ”puhtaisiin kvht-altisteettomiin” tiloihin, eikä oiretasosi laske alle 5-osuman, niin saatat edelleen kvht-altistua tietämättäsi, koska suurin osa kv-homeiden gogktaileista ei haise ollenkaan! Seuraa oireiden kehittymistä yllä olevalla testillä.
      Kvht-altistuksen aiheuttamat muutokset terveydessäsi näet jo oiretestillä. Testin lopussa on suuntaa antava ohje oireilun poistumiselle, laskettuna oireilun tämänhetkisestä tasosta.
      Mikäli akuuttia tarvetta ei ole, kannattaa siirtää sitä lääkärissä käyntiä, kunnes näet onko se edes tarpeen.
      Tietenkin jos on akuutti tarve, niin sitten pitää mennä heti lääkäriin!

      5. Kun kärsit kip........................jatkuu........
      Testi on kokonaan linkissä:
      http://pappasmurffi.nettisivu.org/kvht-kvht-altistuneen-oiretesti/

      Tarkemmin voit testata tuolla sivulla:
      http://pappasmurffi.nettisivu.org/laaketiede-vs-terveystiede/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      32
      4451
    2. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      25
      2345
    3. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      14
      2337
    4. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      51
      2108
    5. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      32
      1667
    6. Se meidän sydänyhteys

      Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi
      Ikävä
      73
      1466
    7. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      32
      1451
    8. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      66
      1274
    9. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      82
      1231
    10. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      40
      1084
    Aihe