ÄLÄ VILJELE LÄÄKEYRTTEJÄ ENSI KESÄNÄ TAI JOUDUT VANKILAAN!

Sekopäitä EU:ssa

http://www.magneettimedia.com/eun-yrttikielto-tulee-voimaan-huhtikuun-lopussa/


EU:n päättäjät ovat seonneet lopullisesti!
Tarvitsisivat mitä pikimmin enkeliterapiaa.

Valkosipuli ja rosmariini ovat esimerkiksi valtavan vaarallisia aineita lääketehtaiden näkökannalta, koska niillä voi parantaa itsensä monista taudeista, eikä pilsukauppa silloin käy, eivätkä lääkärit saa provikkojaan lääketehtaiden osakeannista.

Mutta miten helvetissä tommonen lääketehtaiden lobbaus on voinut mennä läpi???

Asiahan on kristallinkirkas!
Vain lääketehtaat saavat kasvattaa kyseisiä lääkeyrttejä lääkinnällisiin tarkoituksiiin ja rahastaa rumasti.

Mihin hittoon maailma on oikein menossa?
Ilmeisesti kohti täyttä katastrofia!
Miten EU:n päättäjät voivat olla noin tyhmiä!

P.S. Katson tarkkaan, ketä äänestän EU:hun.
Katso sinäkin!

5

1092

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rumpsu

      No tuliko voimaan? Uutinen on vuodelta 2011

    • UKKO MIES

      JAAKONSAARTA HÄN KERUUTA HARRASTAAPI.

    • 14+2

      Haloo, Eu:ssa ei kukaan ehdi valvoa näitä vaikka laki tulisi. Ja etelä euroopppaliset viis veisaavat tällaista laeista. Meneppä kertomaan jollekkin italilaiselle mummolle, että nyt loppui yrttien käyttö. Tulee äkkilähtö tuvasta. Me Suomessa ollaan liian tottelevaisia aina kun joitain rajoituksia tulee.

    • Ravintolisäksi

      Ihan vapaasti voi edelleenkin viljellä ravintotarkoituksiin, ihan niin kuin muitakin ravintokasveja. Sitä ei kukaan kiellä.

    • 748738

      Tarvitseeko hamppu miten kostean maan kasvaakseen? Että voisiko se kieliä kasvatuksesta, jos on nostettu maan kosteutta tukkimalla salaojat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      269
      9882
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      316
      7077
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      83
      1842
    4. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      106
      1494
    5. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1461
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1181
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      1119
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      47
      926
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      24
      790
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      752
    Aihe