mitä maksaa vapaa-ajan asunnon liittyminen Porvoon viemäriverkko

mitä maksaa vapaa-ajan asunnon liittyminen Porvoon viemäriverkkoon?
alueella Jakari.

mökkiin tulee kunnan vesi.
2183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • Kysyppä liitttymismaksuista porvoon vedestä. (muistaakseni 3000 euron luokkaa plus liittymän teko.Riippuu siitä kuinka lähellä on viemäriputki. Itse hommaat putket, kaivajan ja pumppaamon.Huomioi myös, etttä joistain liittymiseen kuuluvsta töistä saat kotitalousvähennyksen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ratinen kirjoitti:

mitä maksaa vapaa-ajan asunnon liittyminen Porvoon viemäriverkkoon?
alueella Jakari.

mökkiin tulee kunnan vesi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu