Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Vihreät miehet seksittömiä

Minusta nämä vihreät ekomiehet ovat seksittömiä. En vain kerta kaikkiaan syty heistä. Oli sitten kyseessä julkkisvihreät poliitikot tai sitten tavalliset ekoaktivistit , niin sama juttu.

Eikä syynä ole esim. vegetarismi, sillä tunnen monta seksikästä kasvissyöjää. Mikä siis on, että nämä ympäristöaktivistimiehet ja muut ekotietoiset intoilijat eivät sytytä?
7118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Johtuisiko siitä, että olet tyhmä?

Äänestä
  • Ekoilu niinkuin muutkin uskonnonkaltaiset ilmiöt ovat voittopuolisesti naisten maailmaa. Mies, joka käyttäytyy vastoin yleistä rooliaan, on naisten silmissä akka. Samalla kun naiset näkevät tällaisten ilmiöiden kuuluvan naisten rooliin, he tuntevat vastenmielisyyttä miehiin, jotka käyttäytyvät naismaisesti.

    Käyttäytyminen on tiedotonta ja kuuluu osana parinvalintasysteemiin. On tutkittu, että naiset usein vaativat miehiltänsä pehmomiehen ominaisuuksia, mutta valitsevat silti mieluummin machomiehen.

    Äänestä

  • Kaikki politiikassa mukana olevat tietävät, että komeimmat miehet löytyvät vihreistä ja kauneimmat naiset kokoomuksesta. Outoa, mutta pitää paikkansa.

    Äänestä

  • ki,lkij,.loki kirjoitti:

    Kaikki politiikassa mukana olevat tietävät, että komeimmat miehet löytyvät vihreistä ja kauneimmat naiset kokoomuksesta. Outoa, mutta pitää paikkansa.

    Puhut vain pienestä vähemmistöstä, politiikassa mukana olevista.

    Sekä komeimmat miehet että viehättävimmät naiset kaikista ihmisistä ovat onneksi jossakin muualla. Lisäksi he ovat älykkäämpiä kuin politiikassa olevat.

    Se, että vihreät miehet ovat politiikassa mukana olevista miehistä komeimpia, pitänee ymmärtää siten, että eipä ole ko. miehissä muutenkaan hurraamista. Se, että kokoomuslaiset naiset ovat politiikassa mukana olevista kauneimmat, ei anna hääppöstä kuvaa politiikan naisista. Koko politiikka on surkimuksia varten.

    Äänestä

Kasvihuoneilmiö saavuttanut vihreät miehet?

Äänestä

mites kun Venäjällä on sinisiä tai vaaleansinisiä miehiä? sytytkö niistä?

Äänestä

Olen täysin samaa mieltä. Minulle kelpaa kunnon miehekäs mies joka syö lihaa eikä mitään tofua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maritza kirjoitti:

Minusta nämä vihreät ekomiehet ovat seksittömiä. En vain kerta kaikkiaan syty heistä. Oli sitten kyseessä julkkisvihreät poliitikot tai sitten tavalliset ekoaktivistit , niin sama juttu.

Eikä syynä ole esim. vegetarismi, sillä tunnen monta seksikästä kasvissyöjää. Mikä siis on, että nämä ympäristöaktivistimiehet ja muut ekotietoiset intoilijat eivät sytytä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu