Kävin kaksi kerta pitkäjärven eläinlääkärillä ,mutta kysyisin vielä eli eikö mikkelissä ole eläinlääkäri kotikäyntejä? En niin ole varma. Olisiko se päivystävä eläinlääkäri tehdä kotikäyntejä? Onko se kallista? Kyse vain koirista ,että iäkkäitä.
Eläinlääkärit
Apua5
7524
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Päivystävä eläinlääkäri tekee kotikäyntejä, Mäntyharjulla on päivystävä. Onhan se kallista, mutta jos tilanne vaatii, niin kannattaa pyytää kotivisiitille.
Päivystävän eläinlääkärin ensisijainen päivystystehtävä on tuotantoeläinten hoito ja alue on hyvin laaja, joten harvoin ennättää koiria tai kissoja katsomaan päivystysaikana.
Täällä on monta yksityistä asemaa, joihin pääsee arkisin, joten eiköhän sinne kannata se koira viedä.
Kyllä hoitaa pieneläimetkin. Meillä tuli muutamassa tunnissa hoitamaan akuutin tehtävän. Jotain ektsraa joutuu kotikäynnistä maksamaan, mutta mitä ei tekisi kärsivän lemmikin eteen?
Okei ,mutta jos päivystävä kotikäyntejä niin pitäisikö se heti käteisellä maksaa? Vai mitä?
Kortilla voi maksaa.
Voi maksaa myös perseellä
Sulla on kokemusta.voi työ ritarit