miksi Zoo+ nostanut kuljetushintoja, Itellan lisämaksu +1e

köntsää

käytänteet muuttuneet... hassua, mistä tällainen yhden euron lisähinta...

5

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • housussas on

      eihän se zoo mikään hyväntekeväisyys järjestö ole. itse lopetin sieltä tilaamisen kun noita muitakin etuja on leikattu. kuluttaja saa onneksi valita ostopaikkansa.sääli vaan kun toi z oli ihan hyvä ja toimiva kauppapaikka.

    • sett

      mitä muita etuja leikattu??

      • Ttes_

        Niillä oli viellä jokin aika sitten palvelu, kun maksoit XX€ sai kaikista tilauksista 5% lisäalen, kaikkien muiden alejen päälle, oli tosi hyvä ja kätevä, varsinkin kun ostokset oli satasia vuodessa.


    • CatCat

      On Zooplussalla silti edullisemmat tuotteet kuin näillä lemmikkiliikkeillä Suomessa. Sieltä tulee ruoat ainakin tilattua. Kiipeilypuutkin on ostettu sieltä.

      • zoo vai pete

        Itse oon ja aina tilannu kolmelle kissalleni ja yhdelle koiralleni kaikki tarvittavat tuotteet zoo plussalta MUTTA nyt kun tarvitsin hiekkaa kissoilleni niin kylläpä olikinPeten koiratarvikkeella edullisempaa kun zoolla. Tosin erikoisruokavalion tilaan kissalleni edelleenkin saksasta. Mutta pitää katsoa jatkossa miten toimin hiekkojen,kissan ja koiran ruokien kanssa. Ainakin nyt olivat" Petellä" Almo-Naturet suurin piirtein saman hintasia kun Zoolla ja se että tavarat tulevat muutamassa päivässä vaikuttaa myöskin asiakuuteeni.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      156
      2095
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      309
      1786
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1587
    4. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      80
      1241
    5. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1220
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1160
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1091
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1027
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      986
    10. Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea

      Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei
      Maatila ja metsä
      24
      972
    Aihe