suruliputus

Miksi Kouvolan keskustassa ja Kuusaalla oli keskiviikkona suruliputus kaupungin talojen edustalla? Kuka on kuollut? Tuskin kukaan kaupungin haravoitsija saa suruliputusta. Olisihan se ihan kiva kaupungin asiasta infota.
4926
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Se oli vasta koeliputus, kuntaliitoksen tuoman harmin vuoksi on suunnitteilla jatkuva suruliputus. Tosin tässä koelipututuksessa kävi työntekijöille pieni virhe kun ulottivat sen asemakylään niillehän tämä kuntaliitos on voiton asia.

Äänestä

Suokansa ajaa villikortti vilpertin johdolla vääjäämättömästi kallista ja muutenkin huonoa Ratamo päätöstä tietylle tontille, ja siinä ei kuntalaisten enemmistön järkevät ajatukset saa myötätuntoa.

Moni onkin nauranut että lähin tuon vanhan Kouvolan keskustaa sijaitseva suotontti.

Tekisivät Sairaalanmäelle riittävän kokoisen uuden sairaalan ja unohtaisivat tuon kaiken sisältävän kalliin ratamon soineen. Säilyisi tuo psykiatrinenkin työpaikkoneen Sairaalanmäellä.

Ratamon ideahan on että potilaspaikat vähennetään minimiin ja sitä myöten ei tarvita montaa lääkäriä ja hoitajaa.

Kouvolan Sanomien keskusteluja kun lukee niin ainoat järkevät ja perustellut mielipiteet tulee politiikassa olevilta ainoastaan Perussuomalaisilta. Luulisi että esimerkiksi Kokoomukselaiset jo puolueen kannatuksen takia hiljentäisivät Larikan, tulee niin sekaista ja utopista tekstiä. Mutta hyvä että kuntalaiset saa lukea niitä.

Äänestä

Kokoomus ajaa Ratamoa ja sillähän on tarkoitus että palkkoja ei tarvi monelle maksaa, johan Kokoomuksen äänen kanattaja Kouvolan Sanomien kellokalle on salaa käynyt kelottamassa ja teki itsensä nolaavan analyysin työnteosta. Toki oli pakotettu työnantajan taholta siihen.

Äänestä

No ainakin kuvolan keskusta,kaupanovet kiinni,mutta kapakan ovet auki!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


utelias1 kirjoitti:

Miksi Kouvolan keskustassa ja Kuusaalla oli keskiviikkona suruliputus kaupungin talojen edustalla? Kuka on kuollut? Tuskin kukaan kaupungin haravoitsija saa suruliputusta. Olisihan se ihan kiva kaupungin asiasta infota.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu