Morjesta tässä vähän kyselisin Audin ylläpitokuluja vuoden aikana. Elikkä itse en ole autoa vielä ostanut, mutta kovasti mietityttää onko loppujen lopuksi varaa pitää sellaista autoa.
Mikä olisi Audin ylläpitokulut vuoden aikana? onko hintaero suurikin diesel- sekä bensiinikäyttöisen moottorin välillä? Puhutaan nyt vaikka perus 1,4litraisesta moottorista. Uudesta autosta puhutaan siis.
Onko Volvo paljonkin halvempi?
Audin ylläpito
11
2210
Vastaukset
- D5AWD
Volvoissa ei laatikot eikä moottorit porsi eli halvempi!
- audimies a6
Tuskin on suurta eroa Audin ja Volvon ylläpitokuluissa. Muussa kyllä sitten, Audi on auto, Volvo on traktori
- Hämmästänyt!
Tullut tänä talvena paljon juteltua uusien autojen myyjien kanssa. Huomasin, että Audi, Bemari ja Mersu kauppiaat ei paljon noteraa esim. Volvon tarjouksia. Eivät laske Volvoa yllätys yllätys premium-luokkaan.
- P e n t t i
Jos epäilet, että sinulla ei ole varaa Premiumiin, niin sitten on paras vaan tyytyä siihen Tojoon. Premium autot maksaa paljon, mutta kaikki hyvä maailmassa maksaa. Ilmaista lounasta ei ole.
Me Premium-autoilijat olemme sitä iloisempia, mitä harvemmalla on varaa ajaa Premiumilla. Edellyttäen että Tojottajat ymmärtäisivät pysyä oikean puolen kaistalla.- Penttiiiiii
Audi ei oo premium. Se on Skoda !
- näin ompi asia !
paitsi, että pentillä on vanha lintta-audi. Ei sitä voi enää autoksikaan sanoa.
- A7 '
Audissa ja Skodassa on eroja, vaikka moni väittää toisin. Miksen osta sit Soodaa ku se niin Audi on, halvempikin viä. Skodan ulkomuodostaki näkee kuinka halvasti se auto on tehty. Mites uudet Äidit, näyttää laadukkailta ja sporttisilta.
- Äiti tykkää
kun sillä on noin lutunen aikamiespoika siellä peräkammarissa.....
- A7 '
Sanasyöttö muutti tekstiä puhelimessa, niin uudet AUDIT näyttää laadukkaimmilta, sporttisimmilta.
- quattroman..
Diesel on ylläpitokuluiltaan paljon halvempi. Jos ymmärtää jotain autojen päälle, ei kannata käyttää määräaikaishuollossa, vaihattaa vain öljyt, öljyn- ja naftasuodattimen. Kuluvien osien, kuten jarrupalojen, vaihdot voi tehdä itse. EGR-venttiili on helppo vaihtaa itse jne.
- Audi a6
No tottahemmetissä se auto kannattaa käyttää määräaikashuollossa, ei sillä ole mittään jälleenmyyntiarvoa jos huollat sen itse.
Sitten on eri asia kun on autolla ikää 10v. ja 300tkm mittarissa.
En minäkään meidän kakkosautoa missään käytä kun se on kohta loppuun ajettu, mutta ketjun aloittaja puhui uudesta autosta.
Ei kai kukaan ole niin puupää, että jättää uuden auton viemättä huoltoon ja vaihtelee öljyt itse. Onnea vaan autonvaihtoon tulevaisuudessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.3511467- 639940
- 1505619
- 1443794
- 753760
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi373645- 403388
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal243193- 652835
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak792623