Olipa se nolo savolaisen puolesta,yhtä kiero kuin muutkin savolaiset, ei ukko rukka pärjännyt vanhalle pohjois-karjalan miehelle ja eläke ukolle.
Äärimmäisen noloa savolaisilta. Siinä meni ikuisesti maine savolaiselta poikaselta.
Äärimmäisen noloa savolaisilta. Siinä meni ikuisesti maine savolaiselta poikaselta.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Uskon, että aliarviointi koitui Vesan kohtaloksi. Kun vastassa oli Mika, manasi monia monia kertoja "Minä olen voittaja. Minä olen paras." Mutta kun vastassa oli Pekka, ei manannut kuin pari kertaa. Lisäksi Pekka tunnusti käyttäneensä doubing-aineita, mustikoita ym. marjoja. Mutta eivät ole ilmeisesti kiellettyjen listalla. Epäilen myös, että Tuulikki kävi Pekan mökillä yöllä, ja läpsi sitä rinnoillaan molemmille poskille yhtä aikaa. Jos katsoi tarkasti, niin Pekan mökin edessä oli siron naisen kengän painauma, ja Pekan molemmilla poskilla näytti olevan nännipihan kuviot.
No nythän se tippui farmilta myös Vesakin.
Oli outoa, miksi sen piti nimetä Marko uudelleen isännäksi. Olipa typerä juttu. Marko yrittää tiputtaa kovia kilpailijoita pois.
Toivottavasti ei voita.
Tuulikki olisi sopiva voittajaksi. Vahva nainen, kaikkeen kovaan työhön tottunut. Eikä ole peluri, kuten joku siellä farmilla.
Juntit! Hommatkaa elämä!!! Farmi tv-sarja..Ei hyvää päivää...
Tuulikki on hyvää savolaista alkuperää. Minusta Jenni on pahin juonittelija. Narisee kaikesta.
Sinin näkönen nainen on iisalmessa töissa. Lapin mies sano Vesaa rehelliseksi ja mukavaksi savolaiseksi ja sitä hän olikin.
Sanni on kova mimmi.