Antabus

Saako Antabusta ilman reseptiä vai pitääkö koukata lääkärin kautta?Ja paljos maksaa? Kiitos ja anteeksi.
6277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

En suosittele antabusta, jos sitä syö, niin ryypätessä tulee tosi kamala olo! Antabus tuohoaa myös maksan nopeammin kuin viina.

Äänestä
  • Häviää nautinto juomisesta. Eipä sekään minua estä juomasta. Täytyy nostaa annokset aika korkealle, niin on silloinkin paha olo. Tajuttoman väsynyt ja päässä hutera olo. Kolmena tai kahtena päivänä 4-4-2 joka viikko. Paskan maku suussa koko ajan.

    Toi kamala olo on totta kun juo sen kanssa. Naama on punainen kun vappupallo ja sydämestä ottaa - tuntuu kun henki lähtee. Se on hyvä kainalosauva ja auttaa monia. Minua ei sekään auta. :(

    Pitäis varmaan toi nimimerkki vaihtaa nätimmäksi. Tulee ihmiset vihaiseksi kun kirjoittelen tänne niin ja tuo mun muija.. Niin ja vielä bisse kaiken lisäksi tai melkeen 100% lepakko. Kaikki naisellisen naisen piirteet on poissa. Taidan olla aika vastenmielinen peikko täällä? En tiedä. Rikon tabuja kun "ajan naisten asemaa" tällä alkoholismin saralla kun se ainakin suomessa on kai enemmän miesten hallitsema laji. Ehkä naisena tuon väriä tähän harmaaseen massaan. No joo mutta suuttukaa jos siltä tuntuu. Pitää kai lopettaa nää kirjoittelut.

    Muijalle pitää lähteä keittää ilta teetä. Niinhän tuo rakas mua on verrannut keski-ikäiseksi mieheksi luonteen perusteella. ;)

    Ei tuo nimimerkki musta mairittelevaa kuvaa anna. ;D Mutta joo ollaan raittiina päivä kerrallaan. Ainakin minä yritän.

    Äänestä

tarttee reseptin, 100kaps purkki noin 90e.

Äänestä
  • "deeku"asiallinen viesti joita harvoin täällä.

    Äänestä

Antabusta ei saa niin helposti.
Kokeet ja kontrolli tasaisin väliajoin sen jälkeen resepti.

Äänestä
  • Ei ne lääkärit enää multa kysele vaan kirjoittaa aika helposti. Lääkärin vastuu (Hammurabin lakiko velvottaa vai mikä se vala minkä ne vannoo kun pääsee lääkäriksi), hyöty ja haitta. Täys denso on niin saa reseptin. Totta tuokin maksakokeissa käynti ja kontrolli. Selvinpäin saa reseptin ei kännissä. Pari promillea kerran puhalsin..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Porokylä kirjoitti:

Saako Antabusta ilman reseptiä vai pitääkö koukata lääkärin kautta?Ja paljos maksaa? Kiitos ja anteeksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu