Tammikaapin väriä pitäisi saada tummennettua. Millä aineilla onnistuu? Pinta on nyt hyväkuntoinen, alkuperäisellä pinnalla. En osaa sanoa, mitä pinnassa nyt on, mahdollisesti jonkunlainen lakka, ei kylläkään ole kovin kiiltävä.
Tammikaapin värin tummentaminen, millä?
Lalaland
3
727
Vastaukset
Puupuhtaaksi eka ja siitä jatkat. Kysy sitten lisää neuvoja.
- lakkala evp
uusi lakkapinta - kyllä maalikauppias sen tietää ,ota kuva ku menet
ensin puulle ja sitten varmaa joku vaalea tammipetsi siihen päälle nii tummenee on pelkkää tammea ja tummaaki tammea en nyt tiiä paljonko haluut tummentaa mutta jos petsiä kaytät nii kaikki lakka pitää olla pois. lakkaus vähän tummentaa petsuksen jälkeen riippuu kiilto asteesta lakassa. jos itse tekisin tuon työn nii petaisin ja lakkaisin kokokaan. konservaattori/puusepaän mielipide/neuvot tässä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2036801SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1963501Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti263259"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1832226Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401767SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?851711Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1161462Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141066- 1241058
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii18924