Heipat, tai wuffit!
Minulla on jo kohta viisi täyttävä lammaskoira jonka intohimona on kivien nuoleminen. Olemme isännän kanssa yrittänyt kitkeä tätä ikävää tapaa pois, mutta tuloksetta. Olisiko kenelläkään rotuun riippumatta samanlaisia kokemuksia. Vaikka isännän mielestä se onkin hauskaa, niin mielestäni se ei vaan ole luontainen tapa toimia.
Koirasta on kyllä muuten ollut seuraa, mutta isännän kivet olisi syytä jättää nuolematta. Ehkä joku korvaava leikki auttaisi?
Lammaskoirani nuolee kiviä
4
2326
Vastaukset
- Sirunen2
Meillä ei niinkään nuole vaan järsii. Kamala louske käy kun kivet suussa louskuttaa.
- hupsista3
Onpas kyllä aikamoista. Mahtaakohan poloinen saada suuhunsa jonkin infektion, vai riittääkö hauvan suun luontainen bakteerikanta tuhoamaan pöpöt likaisista kivistä? Ikävää jos joutuu antibioottikuurille, vaikka meneehän ne antibiootitkin alas kun ujuttaa herkkua suuhun laittaessa samalla.
- hampaaton pappa
Vaipuuko transsinomaiseen tilaan ja kuolaa/vaahtoa erittyy suusta? Paimenkoirilla ja terriereillä tuntuu olevan tällaisia outoja pakkomielteitä. Kivelle kun ei mahda mitään, niin siihen jäädään jumiin. Täällä myös yksi jumittava koira :) kannattaa kieltää. Meidän papalla ei ole kulmureita tämän fetissin seurauksena.
- timo2
Meillä tapahtuu myös tätä samaa. Olemme jo ihan neuvottomia.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4703467SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1162642Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj852156Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1671987Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä121891- 1471806
- 951644
Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi451503Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li361360Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3571346