Onko kellään kokemuksia katkenneesta takajousesta?Omassa 190E:ssä ajo-ominaisuudet muuttuneet nopeasti aikas kamaliksi;ajotuntuma epämääräinen("hyllyvä") ja tuntuu varsinkin jarrutuksissa puoltavan.Myös ajossa tuntuu vähän vetävän milloin kummallekin puolelle.Ei pompota niinkuin ex-autoni silloin kun siitä meni iskari,joten keksinkin epäillä jousta.Täytyy huomenna tehdä painokokeita.
Muutakin pikkulaittamista on,kuten aurauskulmien säätö.Kiitollisena otan vastaan suosituksia sopuhintaisesta korjaamosta Tampereen seudulla,joilta tuo suuntauskin sujuisi asiantuntevasti.Nyt saa mainostaa..
Muutakin pikkulaittamista on,kuten aurauskulmien säätö.Kiitollisena otan vastaan suosituksia sopuhintaisesta korjaamosta Tampereen seudulla,joilta tuo suuntauskin sujuisi asiantuntevasti.Nyt saa mainostaa..
Vastaukset 5
Vanhimmat
Laita 1500kg takakonttiin ja jos perä ei mene maahan asti, niin kaikki kunnossa. Tai onhan toinenkin vaihtoehto. KATSO onko jousi poikki
Edestäpäin,eli etujousi on luultavasti poikki.
Narinaa kuuluu !! Jousi katkeaa yleensä ylhäältä jousikupin sisästä.
Mie Vaan
Vie Vänttiselle, taitaapi olla kuitenkin kuukauden jonotus edessä.
Aurauskulmia säädettäessä säädetään kaikki neljä pyörää, joka puljussa ei ole nelipyöräsäätöön tarkoitettuja laitteita, joten kannattaa kysäistä ennen kuin vie säädettäväksi.
taitaapi olla ns. koiranluiden nivelet loppuun kuluneet. Eli jos otat takapyöristä kiinni ja väännät edestakaisin niin pyörä klapajaa sivusuunnassa.