Lääkäri soitti tänään, duktaalinen rintasyöpä , graduksaella 3.
Noin kuukauden kuluttua vasta leikkaus. Pitkä on odottavan aika.
Niin se sitten tuli vuosien jälkeen nyt toiseen rintaan.
Toisen kerran rintasyöpä
4
210
Vastaukset
- tsemppaaja
Tsemmppiä. Ehkä syöpä-osio olisi oikea paikka kirjoitella, Mene Terveys valikkoon ja sieltä löytyy ko otsikko.
- Inger1
Miksi ihmeessä ei missä vaan ja täälläkin voisi keskustella, myös rintasyövästä, eihän nykyisin sairauksia tarvitse hävetä, jos itse milloin omasta asiasta kirjoittaa, eikä kenenkään toisen.. Hyvä että rohkenit - voimia sinulle ja parantumista toivon.
- ghadhe
Inger1 kirjoitti:
Miksi ihmeessä ei missä vaan ja täälläkin voisi keskustella, myös rintasyövästä, eihän nykyisin sairauksia tarvitse hävetä, jos itse milloin omasta asiasta kirjoittaa, eikä kenenkään toisen.. Hyvä että rohkenit - voimia sinulle ja parantumista toivon.
Kirjotellaan kuitenkin asialla terveys niksit.
- tsemppaaja
Kyllä voi mutta siellä on enemmän vertaistukea ja kohtalotovreita kuin terveysniksit-palstalla. Eihän kyse ole mistään häpeämisteemasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1074897Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744251546- 1911128
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1101108Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk161026Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861010Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47931- 64921
- 64886
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64826