viimeviikonloppuna hyppyrimäel?
Mitä kauheeta on tapahtunu
28
1622
Vastaukset
- Älä ole utelias
Ei varmaan kuulu sinulle.
Mutta, kovin oli surullinen loppu. Ja se siitä. - Vaarallisia paikkoja
Olisi hyvä kertoa ns. varoituksena jos jotain on käynyt, koska siellä liikkuu paljon nuorisoa. Alueellahan on asiaton oleskelu kielletty, eikä siihen kukaan puutu vaikka kiipeillään mäkiin ja tehdään ilkivaltaa. Eivät välttämättä ymmärrä riskejä ja missä kunnossa paikat siellä on.
- Niin totta
Valitettavasti aina ei kyse ole vahingosta. :(
- Kopaöapeom
Niin totta kirjoitti:
Valitettavasti aina ei kyse ole vahingosta. :(
Jaksamista nuoren vainajan omaisille.
- kunnioitusta
No ei nyt tartte rääpiä asiaa täällä yhtään enempää, jooko.
- kuvola
No jos nyt suruliputuskin järjestetään niin voishan sitä yleisölle kertoa edes pääpiirteittäin että mitä ihmettä tuolla on nyt sitten käynyt? Että minkä vuoksi ne liput on puolisalkoon nostettu.
Jättäis liputtelematta sitten jos kerran niin salaista tietoa on.- RKP
Ei ole sinun tai teidän asia päättää mistä suruliputetaan.
Jos se olisi yleistä liputusta siintä kalenterissa olisi maininta.
Ethän tiedä jos kerros tai rivitalossa suruliputetaan mitä siellä on tapahtunut.
Vai menetkö pimpottelemaan ovikelloja.
- Mitäs täällä on tapahtunut. onko pappa potkassu tyhjää
- 370
aika mitättömistä syistä nuori voi pilata elämänsä. RIP. Herätkää nuoriso ja miettikää ennenkuin teette mitään tyhmää.
- ai jaa
mistä tiedät mikä syy?
RIP. RIP RIPPILEIRI ?
Herätkää onko se alan seura lehti HERÄTKÄÄ
- Toivon hyvää.
Nuoruusiässä ihminen on ehdoton eikä ymmärrä että elämä jatkuu pettymyksien jälkeenkin. Nuorella ei ole välttämättä välineitä käsitellä surujaan, siksi tuska saattaa käydä ylivoimaiseksi. Nuorelle, joka vasta etsii itseään ja hakee identiteettiään, hyväksyntä on tärkeää.
Surullinen tapahtuma, joka koskettaa ventovierastakin. Pystyn ymmärtämään tätä nuorukaista, joka päätyi epätoivoiseen tekoon, siinä hetkessä.
Jälleennäkemisen toivo auttaa varmasti läheisiä jaksamaan, myöskin rakkaat yhteiset muistot. Ei ole yhtä ainoaa tapaa surra, eikä suru varmaan koskaan poistu. Eikä sen tarvitsekaan. Tästä eteenpäin tuon nuorukaisen läheisillä hän kulkee elämässä vierellä, enkelinä.- Pimpelipommmm
Aika herkästi poistetaan viestit tästä ketjusta,täytyy visiin laittaa nimi ja linkki kuvaan jos ei saa edes asiallisesti kirjoittaa.
- Anarchy!!
enkelit ja enkelit, pah.
samaa yhteiskunnan, byrokraattista p*skaa.
Maksellaan vaan veroja ahneelle valtiolle joopajoo. - iknow
siel joku nuori tappo ittesä ja oli soittanu sen exän paikalle joka löys sen sit sieltä
- Lainelauta
Voi poika minkä teki,tais olla tosirakkautta.
- sad:(
Ihmettelen ettei sieltä oo aikasemmin tultu alas, kova pudotusha se on :( surulline tapaus, ei tarvi puhua täällä siitä
- musta1
No ei tainnut aina eläessään enkeli olla.Ne joita kiusasi eivät varmasti kaipaa.Rauha silti hänen muistolleen.
- Jos ja
Kun kerran puhutaa ja huhutaa nii kertokaa nimi kans!
- kbdjdkxkxk
Lue päivän kouvolan sanomat/kuolinilmoitukset ja tee omat johtopäätökset vainajan henkilöllisyydestä.
- naks ja naks.
Liian uteliaalta sormet poikki.
- hullu on maailma
Kotkassa viime syksynä teinipimu vaihto poikaystävää niin entinen poikaystävä tappoi sen nykyisen poikaystävän. Kouvolan tapauksessa tappoi vaan itsensä.
- kurin puute
Sen siitä saa kun isit ja äidit ei valvo kakaroitaan..
- käyttäjätunnus
Ei minkää huoran takii kannata ittee tappaa ei ne ole sen arvosia.
- ....................
No ei ainakaan teinipimut
- is there anybody
Uskontokaan ei aina auta. Välillä miettii mihin sitä tässä maailmassa uskoisi.
- kuka vaan voikaan
no voi kamala mitä tällääst penkoon edes mitä on oikeesti tapahtunut tai kuka on kuollut minulla pohjanmaalla viimeisen vuoden aikana mies,hänen veli ja 7 hyvää ystävää on kuollut !! ja se miten he täältä lähtivät ei kuulu kenellekkään !! he ovat omat päätöksensä tehnyt ja mikä suru ja tuska meille läheisille jäi niin ei auta ainakaan nää palstoilla spekuloivat kyyläät ihmiset antakaa läheisten surra rauhassa ja antakaa olla !!!
- pekallapuupää
minäkinhallitsenoikeinkirjoituksenjasuomenkielenmelkeinkokonaansainäidinkielestätodistukseenvitosentervpekka.
- vikasiirto
SEN SIITÄ SAA, KUN LÄHDETÄÄN KOITTAA ONNEA JOTA EI OLE. Ottakaa nyt ihmeessä ihmiset yhden virheestä opiksi, niin ei tartte jatkossa olla aina niin mahdottoman jälkiviisas.
- voi kun ikkettää
no pääseehän niistä viiripäistä näinkin eroon, enpä tunne mitään sääliä.
ajakoot loputkin vaikka koivuun mun puolesta.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1604215Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4163196Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142108Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa141770Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51168- 741013
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691005Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat24921- 54896
- 71869