Tita Rinnevaara lensi PERSIILLEEN!

Hävisi jutun Heinolan kaupunkia vastaan ja joutui maksamaan kaupungin oikeudenkäyntikuluja 13.000 €. Omat kulut päälle.

Päätös ei muutu hovioikeudessa.
17307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Rita voittaa,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Äänestä
  • Eräs Nyttiläinen valtuutettu uhosi kuinka kalliiksi Tinnevaaran Fudut tulee kaupungille, satoja tuhansia euroja. Taisi tulla Titalle maksamaan jonkin verran, kaupunki teki oikeita ja laillisia päätöksiä. Olisi reilua pyytää anteeksi julkisesti paskapuheet, eikä vain kääntää takin vuoria. Seuraavissa vaaleissa muistetaan nyttiläisten puuhat.

    Äänestä

  • Rehellisyys voitti kirjoitti:

    Eräs Nyttiläinen valtuutettu uhosi kuinka kalliiksi Tinnevaaran Fudut tulee kaupungille, satoja tuhansia euroja. Taisi tulla Titalle maksamaan jonkin verran, kaupunki teki oikeita ja laillisia päätöksiä. Olisi reilua pyytää anteeksi julkisesti paskapuheet, eikä vain kääntää takin vuoria. Seuraavissa vaaleissa muistetaan nyttiläisten puuhat.

    Kyllä muistetaan ja varmasti äänestetään heitä.

    Äänestä

  • He ovat rehellisiä kirjoitti:

    Kyllä muistetaan ja varmasti äänestetään heitä.

    Yhtä rehellisiä kuin Jarmo Laitinen ja viktooria siekkinen.

    Äänestä

Mikää muu ei tuhoa tehokkaammin kaupunkimme imagoa kuin ylläolevan kaltaiset kirjoitukset. Valitettavinta on se, että ne lienevät luottamusmiehien kirjoittamia.

Ei ihme, että yritykset, lääkärit ja julkisen sektorin ammattijohtajat ajavat moottoritietä ohi.

Äänestä
  • En ole luottamusmies, enkä nainen.

    Olen ``Psykologi``.

    Moottoritie on kuumaa..........

    Älä ota asioita vakavasti.

    On vaarallista jos pipo kiristää.

    Äänestä

Kiinnostaisi kuulla, että mistä tiedät hovioikeuden päätökset etukäteen! Onko sinulla joku yliluonnollinen kyky?

Äänestä
  • On.

    Äänestä

  • Avaaja kirjoitti:

    On.

    Voisit sitten käyttää sitä kertomalla meille tärkeämpiä tietoja tulevista asioista. Esim. miten juuri työnsä alottaneelle kaupunginjohtajalle käy Heinolassa? Tuleeko paljon maksettavaa?

    Äänestä

  • Voitaisiin varautua kirjoitti:

    Voisit sitten käyttää sitä kertomalla meille tärkeämpiä tietoja tulevista asioista. Esim. miten juuri työnsä alottaneelle kaupunginjohtajalle käy Heinolassa? Tuleeko paljon maksettavaa?

    Ei voi kertoa..........
    Liika tieto aiheuttaa sairautta.

    Äänestä

Jokohan rinnevaaralaiset ovat keräämässä kolehtiä Titalleen ?

Äänestä
  • Aiotko osallistua? Vai miksi kyselet?

    Äänestä

Kyllä, nyt pitää vaan Viktorian ja Hannelen pistää taas hösseliksi.

Äänestä

Ei ole vielä haavia löytynyt.

Äänestä

Niin ei ole näkynyt, taitaa olla pohjaton haavikin vain käytössä.

Äänestä
  • Kyllä, Rita oli ihana. Ruskeat silmät ja vilpitön. Ajatelkaa miten vähän pyytää korvausta valtavasta työstä minkä Heinolalle teki. Sai koko kaupungin keskustelemaan. Sekaisin.

    Äänestä

Bonden ja Rusila keräämään kolehtia jotta Tita saa maksettua laskut oikeudelle. Ei kai kaveria kesken leikin jätetä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hupsheijaa! kirjoitti:

Hävisi jutun Heinolan kaupunkia vastaan ja joutui maksamaan kaupungin oikeudenkäyntikuluja 13.000 €. Omat kulut päälle.

Päätös ei muutu hovioikeudessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu