Googlailtu on paljon ja vaikak mitä mutta paljon löytyy oikeastaan vaa vanhaa tietoa ajoilta kun oli vissiin joku lama raksapuolella (2009).
Onko kenelläkään tietoa alan työllisyydestä tänä päivänä? Ja mihinkä kannattaisi suuntautua rakennusinsinöörin koulutksessa?
Esim. infrarakentaminen kiinnostaa minua melko paljon muta miten on muiden suuntautumisalojen laita, esim. LVI ja talonrakennuspuolella?
Rakennustekniikka insinöörin työllisyys?
2
237
Vastaukset
- Muta koulutksessa
Ensin kannattaa opetella kirjoittamaan.
- onko jonnella tylsää
mikä onkaan vituttavampaa kuin tuommoset yksinäiset röllit jotka liikkuu keskustelupalstoilla ja kehottaa vaa ihmisiä täydelliseen oikeinkirjotukseen yms...
niinku internetissä (huom. internetissä eikö missään äikän yo-kokeessa) pitäisi olla niin tarkka kaiken suhteen...sääliksi käy tuollaisten elämän tilannetta.
se on asia erikseen jos välimerkkejä yhtään käyttä ja muutenkin teksti muistuttaisi enemmän viroa kuin suomea.
mutta mitä ite ymmärtäny niin töitä valtaosa saa juuri niiden työharjoittelujen kautta ja siitä sitten lähtee poikimaan. suuntautumisista pahemmin osaa sanoa kun ekan vuoden opiskelija olen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663382Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463192Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1232718- 432548
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871495- 391330
- 821199