Poliisipomojen palkankorotukset syövät 100 virkaa kentältä. Paperityöt ensin ja varsinainen työ vasta sitten jos aikaa ja rahaa jää. Raportointi, raportoinnin muuttaminen ja himmailu. Eräskin radiosta ja julkisuudesta tuttu komissario on oikein kehuskellut palkallaan. Ei juuri häviä kansanedustajan palkalle ja korvauksille. Eikä ihme.
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/tutkija-poliisipomojen-palkankorotukset-maksavat-100-kenttavirkaa/658761/
Onneksi kuitenkin raamattuministeri luottaa polisiin täydellisesti. Siniset vilkut päälle ja ABC:lle. Siellä ne rikolliset ovat (miekkalogo hihassa).
Poliisi org. tyri jälleen
1
52
Vastaukset
- poliisi = loinen,
hyvä vaan että pysyvät poissa normaaleja ihmisiä häirköimästä. ovat haisemassa siellä omassa kopissaan niin saa normaalit ihmiset elää rauhassa.
poliisista ei ole muuta kuin haittaa. eks vaimo soitti 6 kertaa saman päivän aikana Turun poliisille ja pyysi partiota paikalle, kun lapsiperheemme oli peloissaan,
naapurin portolla oli taas saatananpalvontajengi koolla ja he ryyppäsivät ja käyttivät huumeita.
poliisi tuli vasta sen jälkeen kun huumehumalassa ollu olio oli rikkonut vaimon käden ja minun hampaat ja kappas vain Jouko Kallio Turun poliisista sai minut syylliseksi mm. laittomaan uhkaukseen, koska tämä huumejuoppo ei sitten mitenkään suostunut poistumaan meidän pihastaan ennenkuin löysi ehjänä silmälasit meidän pihastamme.
3 lastamme näki kun heidän vanhenpansa pahoinpideltiin meidän omassa pihassa ja kaikki olivat alle 10 vuotiaita.
Lahden poliisi oli kuulemma vartioinut hautakiveä pisemmän aikaa, kun sitä oli usemman kerran TÖHRITTY !
Lahden poliisilla on aikaa vahtia hautakiveä, jonka liat seuraava sade pesee pois, mutta Turun poliisi ei ollut kiinnostunut lapsiperheen kotirauhasta.
Turun poliisi olisi voinut aina viedä tämän naapurin porton ja kulloisenkin petikumppanin putkaan vuorokaudeksi, ja sittten tsekattu auttaako asiaa. Jos ei niin sitten useampi vuorokausi poliisivankilaa - mutta Turun poliisi ei halunnut tehdä mitään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1544116Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4013164Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142088Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa131755Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51158- 741013
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar69995Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat24911- 54886
- 71869