Wanhahko uskonmies huusi itkunsekaisella äänellä jeesusta tulemaan ja suuri myötäitkijöiden joukko hurrasi perässä. Tämä karkelointi oli kauhistuttavaa katsottavaa. Hän oli luultavasti transsitilassa. Toinen jeesustelija puhalteli mikrofoniinsa täysillä uhkuen jumalan voimaa. Se oli lähinnä säälittävää ja hieman hämmentävää, kun tajusi olevansa hullujen keskellä.
Väliin kajahteli takapenkistä napakka HalleLujaa-karjahdus, johon kaiun tavoin koko uskonyhteisö yhtyi:)
Muuan parantajapastori "paranteli" sairaita!!! Lue puhui lööperiä - toivoen joskus näiden vanhojen yksinäisten ihmisten testamentaavan heille omaisuutensa. Olipa jopa profeettakin paikalla, joka ennusteli jeesuksen pikaista tulemista ja sepitteli muutakin omasta päästään.
Yksi uskishihhuli kuulutti, että tulkaa eteen jotka haluatte parantua. Itsekin siihen aikaan sairauteni takia kävin siellä. Kun mentiin eteen niin parantajapastori vei meidät takahuoneeseen ja alkoi jakamaan tilisiirtolappuja. Tämä kaikki sattui Tampereen palatsiseurakunnassa ja on totta! Lue: SIIS TOTTA!
Oli todellinen sekopäiden hurmossessio.
Sitten kerran sinne saapui eräs "maan suurimpia ihmeparantajia" ja menin rukoiltavaksi. Sanoi mulle että tämä kaikki mitä hän nyt puhuu tulee suoraan jumalalta..ja olen NYT parantunut. Mitään ei kuitenkaan tämän hoopotuksen seurauksena tapahtunut!!!
Jäi katkeruus niistä kokouksista. Olin aivan tosissani liikkeellä, kun lupailtiin parantumisia ym. Itselläni oli silloin ja vieläkin melko vakava sairaus päällä.
Kiitos HerJalle ja HalleLujaa!
Olin uskisten hurmoskarkeloissa
8
200
Vastaukset
- Anna panonen
totta kirjoitat, mut tuo ei osu lestadiolaiseen haaraan eriseura n:o 21 joka on esikoiset
Tärkeää on päästää pierut pihalle, ja sulta tuli tämmöistä.
Sotchin olympiaselostus suomikullalle oli kuin hurmoskokous seuroist xxxx! Sitä on kehuttu.- Anna Panonen
Tsekkasin aloituksen, se on feikki ja tosikoille hyvää puolustettavaa.
- teu,
" hi-huleille "
Kertomukses mukaan olet käynyt jossa kin Hellareiden yä majassa
tommosta ei ole missään Lestoissa , Tai en minä ole kuulluut .
Mitä tälläinen tareina täällä tekee Palsta on ne loput lestat ja
muut ei kuulu tänne ..tuskin tuleekaan.. - su***
teu, mutta läheltä liippaa...
- pöljäkö oot
ei sinne päinkään. Miksi savon sekoilija kirjoittelet koko ajan asioista joista et tiedä mitään?
- teu.
Katsos ,kun hänellä on sellainen valitettava luulo että kaikki alkaa luulla .
kun hän luulee , meillä ei ole ollut enää niin vanhoja saarnaajia , tai on yksi
91, vuotias mutta ei hän ole mikään itku pussi . pystyy kyllä olemaan asiallinen
sekä kaikki Jumalan sanat muistava . ja elävässä uskossa oleva. - su***
Kyllä savon sekoilja pöljä voi olla, mutta ei niin pöljä, että ei usko toisten pöljien uskosta seonneita ja heidän tapaansa tehdä ihmiselle hyvää väärällä tavalla.
Uskonsaarnaajat ovat kuin hyeenoja. Iskevät heti, jos näkevät saaliin, joka on valmis vaikka mihin itsensä parantamiseksi , niin henkisesti kuin kehollisestikin.
He tekevä sairaista, vieläkin enemmän sairaita, omilla väärillä ja valheellisilla tempuillaan. Hädässä oleva tarttuu auttavan käteen, mutta käsi mihin hän tarttuu voi olla liassa synnistä, että tulos on nolla. Uhkailut, tuomiot ovat heidän omia mielensä rauhoittajia.
Miten siellä suuressa oppikirjassa sanotaankaan sellaisesta, joka sanoo lähimmäiselle Sinä hullu jne. Mitä siellä sanotaan. - tunnistus...
Esikoisissa hurmostranssi ilmenee vanhemmilla naisilla,, loitsuna menneessä muodossa.
..................Herranjeesus kiitetty, kiitetty.. kiitetty kiitetty!!-----------------
muualla; ______________Herra kiitos sulle,, ja mistä kiitetään.::::::::::
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383829Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362964Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708