Kysymyksiä Liiton liittämisestä SHY:hyn!

kivihoitaja (YK rek)

Joku edotti nimeksi Suomen Vaihtoehto Hypnoosiyhdistys (SVHY), kun Hypnoosiliiton jäsenet liitetään SHY:hyn! Mahtavaa, uusi nimi, vanhat kujeet.

Pari kysymystä: Kun Hypnoosiliitto uuden nimen alla yhdistetään SHY:hyn, niin lankeaako koko SHY:n/Suggestomedian/Hypnologian perintö myös Hypnoosiliiton jäsenten nautittavaksi? Voisiko Oy Suggestomedia järjestää osakeannin => osakkeet SHY:n kouluttajille ja hallituksen jäsenille ja Hypnoosiliiton hallituksen jäsenille? Minusta Hypnoosiliiton lakkauttajat ja SHY:hyn liittäjät ansaitsee Suggestomedian osakkeet ja Hypnologian tuoman kunnian.

Eihän uusi nimi pese pois SHY:n juttuja viranomaisten kanssa, eihän? Duodecim Psykoterapia-kirjan arvostava kuvaus SHY:stä tulee sitten tietysti myös Hypnoosiliiton jäsenten osaksi, vai? Hienoa, eikö totta?

Saavatko uuden nimen alla myös Hypnoosiliiton jäsenet nauttia SHY:n maineesta OK:n, Sosten (Tekry) ym. järjestöjen parissa?

Mahtavaa, uusi nimi ja vanhat kujeet.

Pontifex päätyi valoon, kuten SHY:ssä runoiltiin.

4

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nännisuggeri

      Ai ai.. tappelee ko ny maalikkoliitot nimestä, ku kaikki yhdistyy. Minäpäs laitan tähän liudan nimiehdotuksia:

      - Kaikille avoin hypnoosiseura
      - Luudallalentäjät ry
      - Tarrahenkiyhdistys
      - NGH Miaujärjestö
      - Kiviterapieliitto
      - Suomen tissihypnoosi ry


      Minusta toi Suomen Tissihypnoosi ry olisi hyvä.

      • jo entinen

        Minusta tuo Tissihypnoosi ry ei olisi kovinkaan hyvä. Perustelen sitä sillä että tissien suurentamiseen vaaditaan syvän hypnoositolan tuottamista. Ainakin siihen aikaan kun itse erosin SHY:stä siellä pidettiin syvän hypnoositilan tuottamista vähintäänkin arveluttavana.


    • hahhhaaaaaa

      No kevyessä hypnoosissa sai pikkusen isommat tissit ja syvässä oikein kunnon maitokannut.

      Mut mitäs nää shyn loitsusuggerit sit tekkee, ku ei edes osaa hypnotiseerata ????

      • jo entinen

        Ne tekee sitä vaihtoehtoista hypnoosia. Se on vaihto ehto hypnoosille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      110
      9789
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      77
      4982
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      69
      4782
    4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      6
      3251
    5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2461
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      106
      1696
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1506
    8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      54
      1471
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      59
      1424
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      65
      1341
    Aihe