työttömien yhdistyksellä on jaettu vanhaa, pilaantunutta ruokaa. Olkaa varovaisia. Terveysviranomaiset ovat keskeyttäneet ruokajakelun.
työttömillä vanhaa ruokaa
19
301
Vastaukset
- TOSIrealisti Kokkola
Ennenvanhaan siat söi jäteruoat´. Onneksi on työttömiä hoitamaan tää nykyajan ongelma.
- Aivonok
Aivan oikein että on keskeytetty! Tiedoksi! Olen kuullut että Pihlajassa on myös työväentalon takana ruokajakelua aamupäivisin autosta suoraan, käykööt sieltä huonosti toimeen tulevat katsomassa jos on kaupat lahjoittaneet sitä varten lahjoittannu vanhenevat.
- oodwo
Sitä se teettää, kun ei hoideta asioita pykälien mukaan. Pakko niitä terveysviranomaisen ohjeita on noudattaa, mikäli haluaa vastaavaa avustusta ylläpitää.
- Pullamössöä
Just joo,99% kaikesta ruuasta on täysin syömäkelpoista vielä reilusi viimeisen käyttöpäivän jälkeen.
- oodwo
On tietysti, jokainen voi tehdä sen päätöksen omassa taloudessaan, oma terveytensä vastuullaan. Mutta kun ruokaa jaetaan julkisesti isoille määrille ihmisiä, pitää olla oikeat säilytysolosuhteet ja lakia täytyy siinäkin tapauksessa noudattaa, että vältetään ikävät seuraukset jos kaikki jaettu ruoka ei olekaan kunnossa. Näihin lahjoitusruokajakeluihin on olemassa ihan oikeat säännöt, työttömillä niitä ei vaan selvästi noudateta.
- Anonyymi
oodwo kirjoitti:
On tietysti, jokainen voi tehdä sen päätöksen omassa taloudessaan, oma terveytensä vastuullaan. Mutta kun ruokaa jaetaan julkisesti isoille määrille ihmisiä, pitää olla oikeat säilytysolosuhteet ja lakia täytyy siinäkin tapauksessa noudattaa, että vältetään ikävät seuraukset jos kaikki jaettu ruoka ei olekaan kunnossa. Näihin lahjoitusruokajakeluihin on olemassa ihan oikeat säännöt, työttömillä niitä ei vaan selvästi noudateta.
En tarjoaisi edes koiralleni sitä ruokaa
- kysynpävaan
eikö työttömien yhdistyksen hallituksella, puheenjohtajalla, ja toiminnanjohtajalla ole minkäänlaista vastuuta?
- Anonyymi
ota yht terv tark
- Anonyymi
Niinkö
- Anonyymi
Eeeikä, parhaat on eristetty ja teipattu kerrassaan mainioiksi paketeiksi. Erottumaan paremmista ruoista. Tuun hakemaan vain ne.
- Anonyymi
Söimme lihapiirakoita ja piimää.
- Anonyymi
Söin sitä ruokaa ja join lapparia päälle piereskelin aika nohevasti,jopa naapurin erkki antoi kontenttia omalta osaltaan niin järkky oli tuoksu
- Anonyymi
Söimme munakokkelia .Simaa .
- Anonyymi
Helluntailaisten ruokakassin kun käyt hakemassa ja erehdyt sapuskaa naamaasi laittamaan niin seuraava viikko menee toiletin puolella!!!!
- Anonyymi
Parempi maksaa normaalit opinto/köyhän rahat tilille ettei tarvi ruualla ketään myrkyttää. Lahjaksi olette saaneet lahjaksi antakaa. monet saa jatkuvaa suurehkoakin kuukausiliksaa valtiolta tuurin vuoksi jatkuvalla syötöllä, parempi jakaa huonommassakin voissa olevalle osansa valtion kassasta.
- Anonyymi
Makkarassa oli täpliä ja tuoksu oli hieman oudohko .
- Anonyymi
Täällä ei kannata siitä puida vaan menisitte rehellisesti omalla nimellä sanomaan sitä, täällä on niin helppoa piiloutua eikä ole rakentavaa keskustelua !
- Anonyymi
En ole päässyt,kun tuli vatsatauti .
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1762667- 1642489
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182167Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee592042Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31729"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591434Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2031409Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2211144Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää921124Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3611050