Daewoon paha vika on siinä, kun edulliseen hintaan saa helkutin upeita autoja. Ylihintaisilla, ja suuria summia arvonsa pudottavilla merkeillä autoilevia tämä tottakai sapettaa. Ja takuukin, kokonaista kolme vuotta. mm. Mersut Audit ja Volvokaan ei pysty siihen takuuaikaan.
Daewoon paha vika
14
10543
Vastaukset
- Laskija
on saatu vasta EU:n pakottamana, muuten eivät uskaltaisi vieläkään antaa vuotta pitempää takuuaikaa.
- balle
No sano nyt sitten vielä, että daewoo on parempi auto kuin mersu, niin voit tyytyväisenä ryömiä takaisin pakettitaloosi runkkaamaan:-D
- Maire
runkkarille. On Daewoo mersua parempi.
- japsiauto
Daewoo todennäköisesti on toimintavarmempi ja luotettavampi kuin Mersu. Kauko-idän autot tuppaavat olemaan näissä asioissa eurooppalaisia parempia.
Mersu varmaan on parempi ajettava (kesällä) ja olemukseltaan ryhdikkäämpi ja viimeistelyltään huolitellumpi.
Lisäksi Mersu on ehdoton peli naapurikateuden luomisessa. - mersuja
.. ja myykin niitä omalla nimellään jenkeissä ja joissain itäeuroopan maissa ja aasiassa.
Mesen E sedania myydään nimellä Daewoo Chairman
ja maastureissa on Mesen dieselit.
Joten kauas omena ei ole puusta pudonnut. Sääli vaan, että GM(Opel) osti Daewoon tehtaat ja merkin, nyt siitä tulee Chevy. Joten se ei lisää välttämättä luottamusta Daewoohon. - Daewoosta
japsiauto kirjoitti:
Daewoo todennäköisesti on toimintavarmempi ja luotettavampi kuin Mersu. Kauko-idän autot tuppaavat olemaan näissä asioissa eurooppalaisia parempia.
Mersu varmaan on parempi ajettava (kesällä) ja olemukseltaan ryhdikkäämpi ja viimeistelyltään huolitellumpi.
Lisäksi Mersu on ehdoton peli naapurikateuden luomisessa.se on mikroaaltouuni eikä mikään auto
- laatuautojen kannattaja
joo no voihan se vaikka ollakki takuullaan parempi mutta kyllä mä mielummin ajan volvolla, audilla, mersulla tai vaikka ooppelilla ku daewoolla..
ne on sentää EUROOPPALAISIA.. ei kiinnosta ajaa jonku vaahtosammuttimen kokosen japsin kasaamalla rumalla pokemoni kärryllä.. mutta ajakoot jokainen millä tykkää joten ihan sama.. missä olonsa parhaaksi tuntee
- Molemmat
Eiköhän jätetä turha kiivailu pois, kysymyshän on vain autoista. Perheessäämme on parin vuoden ikäinen Ruotsin Volvo, joka on toiminut reilut sata tuhatta kilometriä täysin moitteetta. Kakkoseksi ostimme Daewoon Lacettin, tarjoaa nimittäin kokoluokkansa parhaan hinta/laatu/varustelusuhteen. Molempiin olemme erittäin tyytyväisiä. Osataan niitä autoja siis tehdä sekä Euroopassa että Aasiassa.
- daewoo
hyvä talviauto? Lämpeneekö ym? Mitä maksaa edullisin daewoo?
Yksi asentaja sanoi että daewoot on hyvin tehty ri niinkuin hyondait ym- -----------
Taewooti maksaa jtn 8900€
- Kyllä
saapi -80 luvun ooppelin huipputekniikkaa edustavan 'auton' ja vielä halvalla...
- käyttäjä
autossa on paljon vikoja-sähköt- ajettavuus yuuli ohjaa autoa eikä kuski polttoaineen kulutus on huippua
- 11+11
käyttäjä kirjoitti:
autossa on paljon vikoja-sähköt- ajettavuus yuuli ohjaa autoa eikä kuski polttoaineen kulutus on huippua
Korealaiset autot ( aakkosjärjestyksessä:) Daewoo=Chevrolet, Hyundai ja Kia ovat varsin laadukkaita autoja, joita valmistetaan tällä hetkellä Koreassa, Britanniassa, Turkissa, Tsekissä, Puolassa ja USA:ssa (mahdollisesti myös muualla- en ole tutkinut).
Laatu varsin korkealuokkaista, eikä ominaisuuksissa ole juuri moittimista - eli ihmetyttää nämä urputtajat!
En mollaa enkä kehu mitään! - menneisyydestä
11+11 kirjoitti:
Korealaiset autot ( aakkosjärjestyksessä:) Daewoo=Chevrolet, Hyundai ja Kia ovat varsin laadukkaita autoja, joita valmistetaan tällä hetkellä Koreassa, Britanniassa, Turkissa, Tsekissä, Puolassa ja USA:ssa (mahdollisesti myös muualla- en ole tutkinut).
Laatu varsin korkealuokkaista, eikä ominaisuuksissa ole juuri moittimista - eli ihmetyttää nämä urputtajat!
En mollaa enkä kehu mitään!Tämän ketjun alku on vuodessa 2004. Paljon on muuttunut tuosta ajasta, aloittajakin on luultavasti täysikäinen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2774722Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452931Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k372899Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061694Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531- 621459
- 971322
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271222