Onko täällä astmaatikkoja jotka yrittävät olla työelämässä?
Miten pomonne suhtautuu asiaan, jos työterveys ehdottaa muutoksia työtehtäviin?
Astma ja siivous?
1
506
Vastaukset
- maratoonri
Astma voi olla este siivoustyölle. Jos haet työtä siivousalalta ja kerrot astmastasi, voi olla että sinua ei palkata. Miksi ottaa töihin henkilö, joka voi saada oireita pölystä, pesuaineista ja hengästymisestä? Aika moni siivooja on kyllä saanut astman ammattitautina. Mutta se on eri asia. Jos pystyy työskentelemään, eikä tarvi tavanomaista enempää sairaslomia, niin siitä vaan. Mutta kannattaa miettiä, mitä kertoo terveydentilastaan suoraan työnantajalle. Työterveyshuollon pitäisi tietää, jos hakeudut astmaoireiden takia. Vähän kaksipiippuinen juttu. Nykyään tahtoo vaan olla niin, että työhön halutaan vaan täysin terveitä yksilöitä ja sairaita ei kuntoutteta, koska on halvempaa hommata uusi terveempi tekijä tilalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33811756IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597966Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut933083Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982258Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1562219Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81656- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin551103Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60793