Mitä tehdä kun töihin meno ahdistaa ja stressaa.. Yleensä olen nauttinut työstäni mutta nyt koko ajan vain ahdistaa ja työasiat tulevat kotiin mukaan päässä..
Olen ihmisten kanssa tekemisissä ja osittain se on todella mukavaa työtä mutta silti ahdistaa ja stressaa asiat..
Nyt vielä pieni luottamuspulakin joka pahentaa asioita entisestään..
Mitä teen?
Kun töihin meno ahdistaa ja stressaa
3
390
Vastaukset
- Ahdistus..
Kiva kun minulle ei edes kerrota kaikkea mitä puhutaan..
Tällä hetkellä tuntuu, että työelämä on yhtä paskaa josta pitäisi vain selvitä läpi..
Ei kiinnosta enää tämä tai mikään muu - eiymmärrä
Samassa veneessä ollaan =/
Hei
Myötätuntoa, viestistäsi on pari viikkoa, ovatko asiat ennallaan? Tämä varmaan koettelee voimiasi.
Kerrot, että yleensä olet nauttinut työstäsi. Ja työ on osittain mukavaakin. Mikä työssä on muuttunut? Vai onko jotain muuttunut muualla kuin työssä, niin että omat voimavarasi ovat vähentyneet? Kaikki oman arjen asiat varmaan vaikuttavat myös työhön ja siinä jaksamiseen.
Kenelle voisit kertoa ongelmasta? Onko siellä työterveyshuoltoa? He ovat myös työssä jaksamisen asiantuntijoita. Miten esimiehesi, onko sinulla sellaista, voisiko hän ymmärtää? Onko siellä työkavereita, voisivatko he auttaa?
Toivon, että jaksat etsiä jonkun ihmisen, jonka kanssa voit keskustella asiasta.
Siunausta elämääsi. Ja työniloa toivon sulle!
Päivi-pappi Hämeestä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663392Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463212Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1242756- 442553
- 311963
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871505- 391330
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k371202