Turhimmat kauneuskilpailut??

Suomessa näitä turhia kauneuskilpailuja löytyy...
esim. yksi turhimmista on Miss-Lahti!!
72834
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mielestäni kaikki kauneuskilpailut ovat turhia.

Äänestä

Ei minun mielestä Miss Lahti -kisa ole sen turhempi kuin minkään muunkaan kaupungin omat missikisat. Joka kaupungissahan noita kisoja on. Melkein joka kunnassakin. Kaikki yhtä turhia.

Äänestä

Turhimmat taitaa olla wannabe mallitoimistojen ns. terapiakisoja. Kun ei saada toimiston listoilla oleville hommia, niin järkätään johonkin suttuseen kapakkaan kisat. Järjestäjä luonnollisesti saa korvauksen ja misukat juoksee puoli alasti ilmaiseksi.

Äänestä

Niin kuin jo joku aikaisemmin oli ilmaissut että nuo miss-lahti kisat on kyllä olleet turhimmasta päästä!
Heikolla itsetunnolla varustetut sellupyllyt keikistelee puolialasti hikisessä kapakassa yök!!!
Kuka oikeasti itseään kunnioittava ihminen lähtee tuollaseen??

Äänestä
  • no jopa oli oikein wannabe luvattu maa. Eiks tää sama hemmo vedä jotain wannabe mallien terapia keskusteluryhmää

    Äänestä

turhia kisoja tulee joka vuosi ulos tuutista... ja kävin katsoo noita miss-lahti kisoja, niin huh! ei noin huonoa tasoa ole oikeesti missään...
voittajia ei löytynyt - liekkö nuita kisoja sitten käyty loppuun olenkaan... vuonna 2003 ja 2004 ei ole varmaan löytynyt enää osallistujia... ja joku 2001 vuoden voittaja minkänäkönen terve (toki meikillä voi aina yritää saada siitä naamasta jotenkin ihmistä muistuttava) ei kellekkään tosin mitään henk. koht. mutta sapettaa nää turhat tissi/mallikisat jossa nuoret naiset vaan häpäsee ja nolaa itsensä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


melly kirjoitti:

Suomessa näitä turhia kauneuskilpailuja löytyy...
esim. yksi turhimmista on Miss-Lahti!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu